27. Niedziela Zwykła – 2 października 2022 r.

Dziś gościmy o. Bogdana Kocańdę franciszkanina  z Rychwałdu, który kieruje do nas słowo. Po Mszach św. otrzymamy pomocnicze materiały oraz będzie można poprzez ofiarę do puszki wesprzeć fundację, którą franciszkanie z Rychwałdu powołali m.in. dla ratowania sakramentalnych małżeństw.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

– w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, o 18.00 Msza Święta i  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

– w piątek wspomnienie NMP Różańcowej

Trwa miesiąc październik, miesiąc  Różańca św. Codziennie o 18 Msza Św. a po niej nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy  do licznego  udziału.

Dyżury klas: w poniedziałki  klasy II i IV, we wtorki kl. V , w środy kl. VI i VII, w czwartki kl.  III, w piątki kl. VIII, w soboty klasy O i I.

Nie ograniczajmy  się jedynie  do  wyznaczonego dnia. Maryja czeka na nas codziennie.

Bóg zapłać tym parafianom, którzy przygotowali ołtarze na wczorajszą procesję. Bóg zapłać tym, którzy nieśli figurę Matki Bożej, feretrony, baldachim, światło czytali rozważania i prowadzili modlitwę , dzieciom sypiącym kwiaty i komunijnym i wszystkim, którzy przyczynili  się do  pięknego, uroczystego charakteru wczorajszej procesji. Niech Matka Boża wyprasza Wam potrzebne łaski. W środę modlimy się w intencjach Radia Maryja, członków Rodziny Radia Maryja zapraszamy  do prowadzenia  różańca w tym dniu.

W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca modlitwy o powołania kapłańskie i Adoracja Najśw.  Sakramentu do godz. 19.30. Serdecznie  zapraszamy  na uwielbienie Pana Jezusa. Adorację prowadzi apostolat Margaretka. Młodzież klas VIII rozpocznie wtedy  drugi  rok przygotowania do sakramentu bierzmowania. Przychodzą na Msze św.  na 18.00 i potem na uwielbienie.   W tym dniu modlimy się również do naszego patrona św. Mikołaja z racji  6 dnia miesiąca.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od  17 d0 18.00 i w piątek od godz. 17.00. Na spowiedź  w czwartek przyjdzie młodzież klas VII rozpoczynająca przygotowanie do Bierzmowania. W piątek uczestniczą we Mszy Św. o godz. 18.00, po niej dla nich krótkie spotkanie.

Odwiedziny chorych w Witanowicach i Babicy w piątek od 8.30. W sobotę zbiorka ministrantów i lektorów o godz. 11.00 na starej plebani.  Zapraszamy również kandydatów i chętnych  do służby przy ołtarzu.

Przez cały październik można składać na wypominki. Trzeba zaznaczyć czy roczne  i na którą  godzinę  czy listopadowe – jednorazowe .

Zapraszamy  chętne  osoby do naszej scholii. Na stoliku z prasą   specjalny numer Gościa Niedzielnego o Bożym Miłosierdziu.

W najbliższą sobotę pielgrzymka Apostolatu Margaretka do krakowskich Łagiewnik. Rozpoczęcie o godz. 9.00, uroczysta Eucharystia o 12.00.  Zapisy u p Małgorzaty Kuś.

Bóg zapłać za ofiary złożone  w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Wyźrału 200 zł. Bóg zapłać.

Gregorianka za śp. Emilię Graboń jest odprawiana przez miesiąc październik przez  ks. dra Dariusza Piaseckiego w Sosnowcu. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Lgoty.

Do sprzątania zapraszamy IV rejon  mieszkańców Lgoty.

Wczoraj  pożegnaliśmy śp. Stanisława Adama Habrzyka z Babicy, lat 68. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie….