28. Niedziela Zwykła – 11 października 2020 r.

Dziś w całej Polsce przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar niezwykłego pontyfikatu papieża Polaka. Zgodnie z zapowiedzią również przed naszym kościołem zbiórka do puszek na  duchowy pomnik Jana Pawła II fundację    „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórkę przeprowadzą Szkolne  Koła Caritas z naszych szkół.

Pragniemy  oficjalnie poinformować parafian, że od dnia 1 października posługę kościelnego w naszym kościele podjął p. Bogusław Habrzyk. Niech św. Mikołaj wyprasza wiele Bożych łask na każdy dzień. Jednocześnie informujemy , że funkcję grabarza na naszym cmentarzu parafialnym pełni p. Mirosław Kozik z Wysokiej. Pragniemy również wyrazić podziękowania za dotychczasowa pracę panu Józefowi Łopateckiemu.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

– w środę o 18.00 Msza Święta i  Nowenna.

– w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

– w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

– w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego , biskupa i męczennika.

16 X w piątek  tj. w dniu wyboru Karola Wojtyły na Papieża zapraszamy  do naszego kościoła na godz. 17.30 na „ Wieczór z Janem  Pawłem II ”.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka apeluje  do podjęcia  modlitwy nowennowej od najbliższego wtorku 13 X do 21 X br. W dniu 22 października  Trybunał Konstytucyjny zdecyduje czy można zabijać chore dzieci nienarodzone. O te modlitwę prosi również ks. Arcybiskup. Teksty  nowenny można zabrać ze stolika prasowego.

Trwa miesiąc październik,  zachęcamy  do licznego  udziału  w nabożeństwach różańcowych.

Przez cały październik można składać na wypominki. Trzeba zaznaczyć czy roczne  i na którą  godzinę  czy listopadowe – jednorazowe .

W środę wypada Dzień Edukacji Narodowej. Naszych nauczycieli obejmiemy modlitwą podczas Nowenny i nabożeństwa różańcowego. Jednocześnie życzymy im wielu  Bożych łask i sił w szczególnie trudnym czasie pracy dydaktyczno- wychowawczej. Niech Pan Bóg im  błogosławi.

W piątek po nabożeństwie różańcowym, w kościele spotkanie uczniów klas VIII w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

Rozpoczęliśmy wymianę żarówek   w naszym kościele na energooszczędne. Jest to około 150 żarówek. Dziękujemy panom , którzy pomogli w tej pracy..

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę w ostatnią niedzielę i w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina  z Witanowic 200 zł, parafianka z Babicy 100 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Babicy 400 zł, rodzina z Babicy 1000 zł, rodzina z Babicy 200 zł, parafianka z Wyźrału 200 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, parafianka z Babicy 100 zł, rodzina z Lgoty 100 zł, parafianka z Wyźrału 100 zł, rodzina  z Babicy 200 zł, rodzina  z Babicy 500 zl, parafianin z Witanowic 100 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Wyźrału.