28. Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.

W przyszłą niedzielę w całej Polsce przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski . Zgodnie z tradycją również przed naszym kościołem zbiórka do puszek na  duchowy pomnik Jana Pawła II fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórkę przeprowadzą Szkolne  Koła Caritas z naszej parafii.

W tym dniu szczególnie zapraszamy na Wieczór z Janem Pawłem II na godz. 20 .30  do naszego kościoła. Co miesiąc, każdego 16 dnia miesiąca gromadzimy się na tej modlitwie.  Za tydzień w dniu 44 rocznicy wyboru Papieża Polaka , jeśli pozwoli  pogoda, chcemy przejść w procesji wokół kościoła z relikwiami św. Jana Pawła II . Prosimy o przyniesienie świec.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę o 18.00 Msza Święta i  Nowenna do Matki Bożej

– w czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

– w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Trwa miesiąc październik,  zachęcamy  do licznego  udziału  w nabożeństwach różańcowych.

Dyżury klas: w poniedziałki  klasy II i IV, we wtorki kl. V , w środy kl. VI i VII, w czwartki kl.  III, w piątki kl. VIII, w soboty klasy O i I.

Przez cały październik można składać na wypominki. Trzeba zaznaczyć czy roczne  i na którą  godzinę  czy listopadowe – jednorazowe .

W środę spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00. Zapraszamy.

W piątek wypada Dzień Edukacji Narodowej. Naszych nauczycieli obejmiemy modlitwą podczas nabożeństwa różańcowego. Jednocześnie życzymy im wielu  Bożych łask i sił w  trudnym czasie pracy dydaktyczno-wychowawczej. Niech Pan Bóg im  błogosławi.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę w ostatnią niedzielę i w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani: rodzina  z Wyźrału 300 zł, parafianka z Babicy 200 zł,  anonimowy ofiarodawca 500 zł. Bóg zapłać.

Gregorianka za śp. Stanisława Habrzyka będzie odprawiana od 15  X  u OO. Jezuitów w Mysłowicach.

Na franciszkańską fundację „Rodzina w służbie człowieka” złożyliśmy w ubiegłą niedzielę kwotę  4 129,50 gr. O. Bogdan składa  podziękowanie za te ofiarę.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Lgoty.

Do sprzątania zapraszamy  V rejon mieszkańców  Lgoty.

Jutro odbędzie  się pogrzeb śp. Zofii Czerneckiej z Lgoty, lat 63. O godz. 14.30  Różaniec , o 15.00 Msza Św. pogrzebowa. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…