3. Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili  się  do pięknego przeżycia  naszej  uroczystości  odpustowej. Podziękowania kierujemy do Rady parafialnej, Domowego Kościoła, apostolatu Margaretka, POAK, OSP z Witanowic i Lgoty, Górników naszej parafii KGW  ze wszystkich miejscowości, Służby Liturgicznej, pana organisty i pana kościelnego, pana Mieczysława, p Grażyny. Wszystkim  Bóg zapłać  i niech  św. Mikołaj wyprasza potrzebne łaski.

Roraty codziennie  od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.  Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Zachęcamy  by  ze spowiedzi adwentowej korzystać przez cały Adwent, nie odkładając na ostanie  dni przed świętami. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.. Dodatkowy dzień spowiedzi będzie w poniedziałek  21 grudnia.

Do kosza przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego można składać słodycze  i środki czystości, kosmetyki dla pensjonariuszek DPS z ul. Lwowskiej w Wadowicach,  „ Paczuszka dla maluszka” przy choince.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

– w środę o 18.00 Msza Święta i Nowenna  do MP Nieustającej Pomocy.

Dziękujemy  naszej scholii parafialnej za zorganizowanie i przygotowanie  paczek mikołajowych dla dzieci, także sponsorom  firmom Maspex z Wadowic i Lolly Polly z Zatora. Dzieci, które nie odebrały paczek zapraszamy do zakrystii.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont  plebani: parafianin z Lgoty 200 zł, rodzina z Babicy 200 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Lgoty 300 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Wyźrału 150 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, parafianka z Wyźrału 200 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Witanowic 150 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Witanowic 500 zł, anonimowy darczyńca 500 zł i ofiary przesłane na konto: rodzina z Wyźrału 200 zł, rodzina z Babicy 300 zł, rodzina z Wyźrału 200 zł. i szczególny dar dla parafii na ogrzewanie  plebanii 2000 zł od św. Mikołaja. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Lgoty.

Do sprzątania zapraszamy pierwszą  dziesiątkę mieszkańców Babicy.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Kazimierza Szczerbika z Lgoty, lat 81. Pogrzeb śp. Jerzego Sarneckiego z Witanowic będzie we wtorek 15 grudnia o godz. 12.00, różaniec o 11.30. Polećmy  Tych zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie..