3. Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

W tym tygodniu  w piątek plenerowa  Droga Krzyżowa ulicami Lgoty. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 17.00 w kościele, następnie ruszymy w kierunku Lgoty. Trasa drogi krzyżowej to ulice. Podgórska, Krzemionka, Św. Anny, Podlas i powrót  ul. Podgórską. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie grupy parafialne, jak również wspólnoty z terenu naszej parafii , KGW, OSP i inne. Postarajmy się przystroić trasę przejścia Drogi Krzyżowej, zabierzmy  też  lampiony. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 14.45. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych  wielkopostnych nabożeństwach.

W środę Msza Święta i nowenna  do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia i rozpoczęcia duchowej adopcji. Ze względu na  planowaną drogę krzyżową w naszej parafii  Dzieło Duchowej Adopcji  rozpoczniemy we środę na Mszy Św. i Nowennie. Na stoliku z prasą są  do zabrania,  dla chętnych, którzy  chcą podjąć  modlitwę  za nienarodzone a zagrożone  śmiercią dzieci deklaracje. Wypełnione deklaracje przynosimy we środę na Mszę Św.

Rekolekcje wielkopostne   w naszej parafii  rozpoczniemy w sobotę 2 kwietnia. Będą trwały  do wtorku 5 kwietnia. Dzień spowiedzi będzie w poniedziałek 4 kwietnia. Rekolekcje  poprowadzi ks. Przemysław Przyślak, z diecezji wrocławskiej, doktorant na KUL. Plan rekolekcji można już zabrać ze stolika  z prasą.

Obok ołtarza Jezusa Miłosiernego wielkanocne  baranki oraz paschaliki. Ofiary składane za nie  przeznaczone są na działalność charytatywną Caritas naszej archidiecezji.

Na stoliku z prasą do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Ojcu Pio.

Prosimy  osoby  chętne  na przyjęcie  uchodźców o składanie wypełnionych deklaracji w zakrystii. W związku z nowymi potrzebami na naszym terenie prosimy o wsparcie i przynoszenie do „Szafy ciepła” artykułów spożywczych typu: makarony, ryż, konserwy, dżemy, cukier, mąka, zaprawy w słoikach, miód itp. Potrzeba też będzie ubrań przejściowych zimowo/wiosennych dla dzieci od 3 do 15 roku życia, a także ubrania wiosenne damskie rozmiar od M do XL: podkoszulki, bluzy, dresy, spodnie, kurtki wiosenne itp. Ważne, by wszystkie te rzeczy były w bardzo dobrym stanie, aby je można było używać od zaraz. Dla dzieci też będą potrzebne artykuły szkolne: zeszyty, kredki, długopisy, pisaki itp. Prosimy też, by rodziny, które przyjęły uchodźców, zgłaszały do parafii, jeśli będzie potrzebna jakakolwiek pomoc.

Zgodnie z zapowiedzią w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc Kasperkowi Bąk z Babicy, który już kilka lat walczy z ostrą białaczką. Odbył się już przeszczep szpiku, ale ze względu  na przebyte infekcje min COVID 19, szpik został odrzucony. Konieczne będzie doszczepienie. Rodzina wciąż walczy o zdrowie  dziecka, ale koszty tej walki są  bardzo duże. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze szkolnych kół Caritas.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: rodzina z Babicy 200 zł. i ofiara przesłana na konto: . Bóg zapłać.

.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy V rejon mieszkańców Witanowic. /od rodz. Odrzywolskich do rodz. Głąb/

W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Wiktorię Janus z Lgoty, lat 87. Polećmy Ją  Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…