30. Niedziela Zwykła – 24 października 2021 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Za tydzień przeżywać będziemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę o godz.18.00 Msza Św.  i Nowenna

– w czwartek  święto św. Szymona i Judy Tadeusza apostołów

Przed nami ostatni tydzień października. Codziennie o 18.00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.

Można jeszcze składać na wypominki.

W przyszły poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte  w naszym kościele o godz. : 7.00, 9.00, 11.00  i w kaplicy cmentarnej o  godz. 14.00.

Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych przez cały tydzień  pół godziny przed Mszą Świętą.

W piątek o godz. 17.00 na plebani katecheza przed bierzmowaniem dla  chłopców  klas VIII.

Bardzo dziękujemy naszym strażakom z Witanowic za pomoc  w wykoszeniu naszego cmentarza. Robią to w wolnym czasie i charytatywnie. Serdecznie  dziękujemy  za te posługę dla  tego szczególnego miejsca w naszej parafii jakim jest miejsce spoczynku naszych bliskich .Przy tej okazji w imieniu rady parafialnej i swoim zwracam się z prośbą o korzystanie z  dostępnych kontenerów i nie wyrzucanie śmieci na dawnych nie czynnych już składowiskach. Uschłe wieńce zostawiamy obok kontenerów. Proszę również o zwrócenie uwagi, tym, którzy w dalszym ciągu zaśmiecają cmentarz poza miejscami do tego wyznaczonymi. Zwracam się  również z prośbą , by w miarę możliwości zabierać  śmieci z cmentarza do domowych śmietników, gdzie i tak opłacamy ustalone stawki a wiemy, że wywóz śmieci z cmentarza pochłania duże koszty,  zaoszczędzone  pieniądze możemy przeznaczyć  na potrzeby prace w naszej parafii. Prosimy również o umiar  w ozdabianiu  grobów na Wszystkich Świętych, pamiętamy ze to modlitwa i nasza obecność są ważne.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : parafianin z Wyźrału 200 zł .  Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Lgoty.

Do sprzątania zapraszamy IV rejon mieszkańców Lgoty / od rodziny Krańskich do rodziny Kłaputów /.