32. Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021 r.

Kończymy jutro oktawę uroczystości Wszystkich Świętych. Bardzo dziękujemy za modlitewną pamięć o zmarłych, zamówione wypominki, ofiary  złożone przy tej okazji. Odpusty za zmarłych możemy zyskiwać przez cały miesiąc listopad.

Wypominki jednorazowe wraz z modlitwą poprzedzały wszystkie Msze Św. w oktawie, będziemy  się  za nie modlić jeszcze w kolejnych dniach. Wypominki roczne będą odczytywane w każdą niedziele  oprócz świąt przed  Mszami  o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.  Modlitwy za zmarłych będziemy rozpoczynać 15 min przed  Mszą Świętą. W intencji zmarłych wypominanych w tych  wypominkach odprawiać będziemy Mszę Świętą w każdy trzeci piątek miesiąca. Wypominki roczne są wywieszone  w gablocie i umieszczone na stronie internetowej parafii. Można sprawdzić i zgłosić ewentualne pomyłki.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

– we wtorek święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża, doktora Kościoła, o 18.00 Msza Św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

– w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości. W intencji Ojczyzny modlić  się będziemy na Mszy św. o godz. 9.00

– w piątek wspomnienie św. Jozafata, męczennika,

– w sobotę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

Serdeczne podziękowania  dla pań z Wyźrału i jednej z Witanowic, które wczoraj posadziły kwiatki koło kościoła. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę Światowy Dzień  Ubogich. Możliwość złożenia  ofiary do puszki na cele lokalnych grup charytatywnych i organizację wydarzeń ŚDU w diecezji.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Babicy 200 zł, parafianka z Witanowic 200 zł. , parafianka z Witanowic 300 zł.  i ofiary przesłane na konto: parafianka z Wyźrału 200 zł. i parafianka z Wyźrału 500 zł. Bóg zapłać. Wydatki związane z remontem przekroczyły już sumę 100 tys. zł. Aktualnie trwają pracę tynkarskie. Bóg zapłać za każdą ofiarę na  cele remontu.

Gregorianka za śp. Ryszarda Żmudę jest odprawiana od 4 listopada przez ks. dr Dariusza Piaseckiego w Sosnowcu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Lgoty.                             Do sprzątania zapraszamy VI rejon mieszkańców Lgoty, Podlas, od rodziny Kozik