33. Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021 r.

Obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, po Mszach Świętych przed kościołem zbiórka ofiar  do puszek na cele charytatywne w naszej parafii i diecezji. Przeżywamy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

– we środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,  o 18.00 Msza Św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

– w czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

– w sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej. Msza w int.  POAK w niedzielę o 14.00.

W czwartek przypada 33. rocznica śmierci ks. Zbigniewa Waliczka. Polecamy Go Waszym modlitwom. We wtorek o 20.30 z racji 16 dnia miesiąca w kościele „Wieczór papieski”.

Kolejny dzień Nowenny miesięcy przed peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano w najbliższy piątek. O godz. 18.00 Msza Św. a następnie modlitwy do św. Michała Archanioła.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej pragnie zainicjować we współpracy z Caritas krakowską w naszej parafii dwie akcje: „Szafa ciepła” oraz „ Chcę! Mogę pomóc”

Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający udział  w kampanii modlitewnej „ Milion dzieci modli się na różańcu”. Wywieszony jest w gablocie wraz z listą dzieci, które najwięcej razy były a tym roku na Różańcu. Te dzieci prosimy do zakrystii po odbiór  pamiątkowych nagród.

W piątek spotkanie  dla kandydatów do bierzmowania  o godz. 17.00 na plebani           / dziewczęta z kl. VIII /. Od jutra p. organista będzie roznosił poświęcone opłatki wigilijne.

Na stoliku z prasą do nabycia piękny album z historią życia naszego patrona św. Mikołaja i zdjęciami Adam Bujaka. Jako parafia  św. Mikołaja otrzymaliśmy promocyjna cenę 40 zł. Do nabycia również kalendarze na przyszły rok: ze zdjęciami św. Jana Pawła II lub  Świętą Rodziną. Koszt kalendarza to 10 zł.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : parafianin z Lgoty 100 zł, rodzina z Witanowic 300 zł, parafianin z Lgoty 100 zł,  3 rodziny z Witanowic po 200 zł, rodzina z Lgoty 300 zł, rodzina z Witanowic 500 zł. i anonimowy ofiarodawca 500 zł. oraz ofiara przesłana na konto: parafianin z Witanowic 100 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają przy tej pracy, szczególnie p. Stanisławowi Michalskiemu, za poświecenie czasu i  zawsze chętną pomoc.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Lgoty.                             Do sprzątania zapraszamy ostatni VII rejon  mieszkańców Lgoty / ul. św. Anny /.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Tyrybona z Lgoty, lat 72. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…