34. Niedziela Zwykła – 21 listopada 2021 r.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

– w środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy, o 18.00 Msza Św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent –czas przygotowania do Bożego Narodzenia a także na powtórne przyjście  Mesjasza. W Adwencie  Roraty codziennie od poniedziałku do soboty  o godz. 18.00.

Dziś możliwość złożenia ofiary do puszki na pomoc imigrantom, zgodnie z zarządzeniem Episkopatu. Puszka na ołtarzu Pana Jezusa miłosiernego.

Katecheza przygotowująca do bierzmowania dla chłopców kl. VIII w piątek o godz. 17.00 na starej plebani.

Wraz z POAK zachęcamy do udziału w akcji „Szafa ciepła” i „ Chcę! Mogę pomóc”. Szczegóły akcji na stronie  internetowej parafii  i w gablotce.

Na stoliku z prasą do nabycia  album z historią życia naszego patrona św. Mikołaja i zdjęciami Adam Bujaka. Mamy promocyjną cenę 40 zł. W detalu kosztuje 80 zł. Do nabycia również kalendarze na przyszły rok: ze zdjęciami św. Jana Pawła II lub  Świętą Rodziną. Koszt kalendarza to 10 zł.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Wyźrału 500 zł, dwie rodziny z Wyżrału po 200 zł, rodzina z Babicy 200 zł, dwie rodziny z Witanowic po 200 zł, parafianin z Witanowic 100 zł, rodzina z Babicy 500 zł, parafianka z Babicy 200 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Lgoty.                             Do sprzątania zapraszamy I rejon mieszkańców Babicy /od rodz. Mydlarz do rodz. Zamysłowskich/.

Gregorianka za śp. Zbigniewa Opalińskiego będzie odprawiana od jutra (22 XI) przez ks. dr Tomasza Herca w katedrze w Radomiu.

Gregorianki zaplanowane: za śp. Mieczysława Mrowca zaplanowana na grudzień u OO. Jezuitów w Mysłowicach, za śp. Marię Osińską zaplanowana na styczeń u OO. Jezuitów w Mysłowicach, za śp. Helenę Mrowiec zaplanowana na styczeń u OO. Jezuitów w Mysłowicach.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Barbarę Boroń z Krakowa lat 78 i śp. Stanisławę Paczyńską z Witanowic lat 89. Polećmy Je Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…