4. Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy spieszyli z pomocą potrzebującym, składali ofiary przy okazji nabywania świec wigilijnych, przynosili  dary  dla DPS, Domu Samotnej Matki i innych. Niech Pan Jezus  wynagrodzi  za Wasze dobre  serca.

Roraty  od poniedziałku do środy  o godz. 18.00, w Wigilię o 7.00.

Jutro dzień spowiedzi adwentowej  w naszej parafii . Spowiedź rano od 8.00 do 9.30 i po południu  od 15.00 do 18.00 /przerwa od 16.30 do 17.00/. Spowiadało będzie 6 księży.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę o 18.00 Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru  wigilijnego. Niech nie braknie dzielenia się poświęconym opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu  Ewangelii o narodzeniu Jezusa i  śpiewu  kolęd. O 24.00 tradycyjna Pasterka, od 23.30 modlitewne czuwanie prowadzone przez POAK naszej parafii. Składka na Pasterce na fundusz Obrony Życia SOS.

W piątek Boże Narodzenie Msze Święte o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 14.00 i 16.00 W drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana Msze jak w niedzielę z dodatkowymi o 10.00 i 14.00. W przyszłą niedzielę święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W sytuacji pandemii, zgodnie  z sugestiami Kurii Metropolitalnej w Krakowie i po zaciągnięciu opinii okolicznych proboszczów rezygnujemy  w tym roku z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach. W zamian za to przeżywać będziemy parafialny dzień modlitw i błogosławienia  naszych rodzin w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) 6 stycznia.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont  plebani: parafianin z Lgoty 100 zł, rodzina z Lgoty 200 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Babicy 300 zł, rodzina z Babicy 500 zł, rodzina z Babicy 300 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, parafianka z Witanowic 300 zł, rodzina z Babicy 300 zł.  i ofiara przesłana na konto: rodzina z Witanowic 600 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Babicy.

Do sprzątania zapraszamy kolejną  dziesiątkę mieszkańców Babicy.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Sarneckiego z Witanowic, lat 76 . Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie..