4. Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r.

W sobotę rozpoczynamy nasze  parafialne  rekolekcje wielkopostne. Dołóżmy  starań by jak najwięcej  skorzystać   z tej wielkopostnej praktyki i przygotować  serca na spotkanie ze  Zmartwychwstałym. Plan rekolekcji można  zabrać ze stolika  z prasą. Niech będzie w każdym domu.  Rekolekcje rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą  Św. i nauką dla dzieci i rodziców. Szczególnie zapraszamy  rodziców dzieci klas III. O 17.00 Msza Św. z nauką ogólną. O godz. 18.30 nauka dla młodzieży. W niedziele nauki na wszystkich Mszach Świętych. Na godz. 16  szczególnie zapraszamy  rodziców  młodzieży klas VIII, która przygotowuje się do bierzmowania. Dzień spowiedzi będzie w poniedziałek 22 marca. Chorych odwiedzimy we wtorek 23 marca. Będzie to wizyta  przedświąteczna. Prosimy  zapisać w zakrystii tych  chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc.

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych  wielkopostnych nabożeństwach.

W środę Msza Święta i nowenna  do MB Nieustającej Pomocy.

– w piątek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszego ks. Kanonika. W tym dniu otaczać Go będziemy modlitwą  na Mszach Św. o godz. 9.00 i 18.00.

Baranki  Caritas można zabierać  z ołtarza Pana Jezusa Miłosiernego. Złożone przy tej okazji ofiary  przeznaczone są na pomoc najbardziej potrzebującym, których wspiera Caritas. Dla nas jest to okazja, by czynić jałmużnę.

Na stoliku z prasą są  do zabrania,  dla chętnych, którzy  chcą podjąć  modlitwę  za nienarodzone a zagrożone  śmiercią dzieci deklaracje Duchowej Adopcji. Można zabrać również broszury na Tydzień Modlitw o ochronę życia, który rozpoczyna się w piątek.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: parafianin z Babicy 100 zł, parafianin z Witanowic 200 zł, parafianka z Witanowic 200 zł, rodzina z Lgoty 200 zł, rodzina z Babicy 200 zł, rodzina z Lgoty 500 zł , anonimowy ofiarodawca 500 zł. i ofiary przesłane na konto: parafianin z Witanowic  100 zł, rodzina z Babicy 200 zł, rodzina z Wyźrału 200 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy kolejną  dziesiątkę mieszkańców Witanowic.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Marię Jucha z Witanowic, lat 87 i śp. Władysława Kanownika z Witanowic, lat 89. Polećmy Ich  Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…