4. Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

Pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania  i poprowadzenie  naszej plenerowej Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. Dziękujemy organizatorom, czytającym rozważania, niosącym krzyż, naszym strażakom za zapewnienie nam bezpieczeństwa na trasie. Bóg zapłać. Z wielką radością informujemy, że wczoraj w bazylice w Wadowicach ośmiu naszych ministrantów otrzymało posługę lektora. Nowym lektorom naszej parafii życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pięknej posłudze.

W sobotę rozpoczynamy nasze  parafialne  rekolekcje wielkopostne. Dołóżmy  starań by jak najwięcej  skorzystać   z tej wielkopostnej praktyki i przygotować  serca na spotkanie ze  Zmartwychwstałym. Plan rekolekcji można  zabrać ze stolika  z prasą. Niech będzie w każdym domu.  Rekolekcje rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą  Św. i nauką dla dzieci i rodziców. Szczególnie zapraszamy  rodziców dzieci klas III. O 17.00 Msza Św. z nauką ogólną. O godz. 18.30 nauka dla młodzieży. W niedziele nauki na wszystkich Mszach Świętych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w tą  niedzielę o godz. 15.00 /z racji rekolekcji/. Dzień spowiedzi będzie w poniedziałek 4 kwietnia. Chorych odwiedzimy we wtorek 5 kwietnia. Będzie to wizyta  przedświąteczna. Prosimy  zapisać w zakrystii tych  chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc. Nie będzie więc odwiedzin chorych w pierwszy piątek i sobotę w tym miesiącu.

W środę Msza Święta i nowenna  do MB Nieustającej Pomocy. O 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa rodziny Radia Maryja. Zapraszamy wszystkich parafian.

W piątek  spowiedź dla odprawiających  pierwsze piątki od 17.00. Wszystkich innych zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w ramach rekolekcji. Będzie  zaproszonych 6 księży. Prosimy  skorzystać z tej możliwości. W sobotę modlitwy Żywych Róż i POAK z racji 1–ej  soboty miesiąca wyjątkowo o godz. 16.30.

Prosimy  osoby  chętne  na przyjęcie  uchodźców o składanie wypełnionych deklaracji w zakrystii. Prosimy też o wsparcie i przynoszenie do „Szafy ciepła” artykułów spożywczych, ubrań przejściowych zimowo/wiosennych dla dzieci a także ubrań wiosennych damskich, artykułów szkolnych. Prosimy też, by rodziny, które przyjęły uchodźców, zgłaszały do parafii, jeśli będzie potrzebna jakakolwiek pomoc.

Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc Kasperkowi Bąk z Babicy, który już kilka lat walczy z ostrą białaczką. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze szkolnych kół Caritas. Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: parafianin z Lgoty 200 zł, rodzina z Witanowic 300 zł, rodzina z Wyźrału 200 zł. i ofiary przesłane na konto:… Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy VI rejon  mieszkańców Witanowic, od rodz. Grzeczyńskich do rodz. Kwaśny.