5. Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

Wczoraj rozpoczęliśmy nasze  parafialne  rekolekcje wielkopostne. Cieszymy się obecnością naszego rekolekcjonisty, ks. Przemysława Przyślaka, z archidiecezji wrocławskiej, doktoranta na KUL. Dziś nauki na wszystkich Mszach Świętych i Gorzkich Żalach.

Dzień spowiedzi jutro. Spowiadamy od godz. 8.00 do 10.30 /przerwa od 9.30 do 10.00/ i popołudniu od 14.30 do 17.30 / przerwa od 16.00 do 16.30/. Dzieci zapraszamy  na spowiedź jutro od godz. 10.00 , o 10.30 Msza św.  dla nich na zakończenie rekolekcji.

Msze św. z nauką ogólną dla wszystkich w poniedziałek i wtorek o godz. 8.30 i 17.30. Nauka dla młodzieży w poniedziałek o 18.30. We wtorek o 10.00 Msza św. dla chorych z sakramentem  namaszczenia chorych. Chorych odwiedzimy we wtorek od godz. 12.00. Będzie to wizyta  przedświąteczna. Prosimy  zapisać w zakrystii tych  chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc. Na Mszach Św. w poniedziałek i wtorek zbierana będzie ofiara dla ks. rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za posługę i na cele  rekolekcji. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedziela 14.45.

W środę Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy. Od 17.30 modlitwa w intencjach Radia Maryja przy wystawionym Najśw. Sakramencie. Jest  to również  szósty dzień miesiąca, a wiec  modlimy się  również do naszego patrona św. Mikołaja.

W czwartek modlitwa za kapłanów i o powołania, o 18.00 Msza Św. a potem  adoracja  Najśw. Sakramentu do godz. 19.30 prowadzona przez apostolat Margaretka i zakończona  indywidualnym błogosławieństwem  Najśw. Sakramentem.

Na stoliku z prasą są  do zabrania i poczytania książka o Wielkanocy. Również można znowu nabyć w promocyjnej cenie 40 zł. album o św. Mikołaju, który może być też pięknym prezentem z okazji I Komunii czy innej.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Św. poświęcimy palmy. Na Mszy o 11.00  poświęcenie palm przed kościołem i procesja z palmami wokół kościoła. Po zakończonej Mszy Św. wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejsze palmy wielkanocne.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: rodzina z Babicy 200 zł. i ofiary przesłane na konto: rodzina z Wyźrału 300 zł. i rodzina z Wyźrału 500 zł.  Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy VII rejon mieszkańców Witanowic, od rodz. Pasterak do rodz. Marek. W dalszym ciągu można składać dary dla uchodźców / żywność i obuwie/. Dziś przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone na wychowanków DPS w Wadowicach.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Józefa  Zająca z Lgoty, lat 59. Polećmy Go  Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…