6. Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa 28.03.2021 r.

Zgodnie z nowymi  rozporządzeniami limit wiernych  w kościele to 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Bardzo prosimy o dostosowanie  się  do tych wymogów, zachowanie dystansu przez  wykorzystanie całej  powierzchni kościoła i dezynfekcje  rąk.

Przed nami  najważniejsze  dni roku liturgicznego Wielki Tydzień i Triduum Paschalne.

W Wielki czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 . Po niej Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00.

Wielki Piątek. Adoracja Pana Jezusa  w Ciemnicy od godz. 8.30  W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 15.00 Droga krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00 i  adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00.

W Wielką Sobotę pokarmy święcimy co pół godziny od godz. 9.00 do 12.00. Adoracja w grobie od 8.30. Liturgia Wigilii paschalnej o godz. 19.00. Na liturgie przynosimy świece. W Niedzielę Zmartwychwstania  Rezurekcja o 6.00 rano. Kolejne Msze Św.  o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 14.00, 16.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze jak w niedzielę.

Dziś przed kościołem kiermasz świąteczny charytatywny na pomoc poszkodowanemu mieszkańcowi Kopytówki.

W środę Msza Święta i nowenna  do MB Nieustającej Pomocy.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: parafianin z Lgoty 200 zł, parafianin z Babicy 200 zł, parafianka z Babicy 200 zł. i ofiary przesłane na konto: parafianka  z Wyźrału 200 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy kolejną  dziesiątkę mieszkańców Witanowic.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Zofię Bajdo z Wyźrału, lat 69. Polećmy Ją  Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…