6. Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

Dziś między Mszami trwamy na  adoracji Najśw. Sakramentu, w ramach dawnego nabożeństwa  40-godzinnego. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę Popielec. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00. Środa Popielcowa  rozpoczyna w naszej archidiecezji okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły /3 posiłki w ciągu dnia, w tym 1 do syta/ i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje   osoby od 18 do 60 roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia.

W piątek o godz. 17.00 na plebani spotkanie  przed Bierzmowaniem dla klasy VIII z Babicy i Wyźrału.

W Wielkim Poście w piątki o 17.30 Droga krzyżowa, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych  wielkopostnych nabożeństwach. Niech uczestniczą w nich również dzieci klas  III i młodzież klas VII i VIII w ramach przygotowania do przyjęcia świętych sakramentów.

W przyszłą niedzielę składka zgodnie z rozporządzeniem Kurii przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie. U nas po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek dla małego Kasperka  z Babicy, który walczy z nowotworem.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: parafianka z Wyźrału 200 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Babicy 200 zł, rodzina z Wyźrału 1000 zł, rodzina z Lgoty 300 zł, rodzina z Witanowic 500 zł i anonimowy ofiarodawca 500 zł.  i ofiary przesłane na konto: parafianin z Witanowic 100 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Babicy.

Do sprzątania zapraszamy kolejną  dziesiątkę mieszkańców Babicy.