7. Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 20922 r.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– we wtorek święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych

– w środę Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy , wspomnienie św. Justyna, dzień Dziecka, w intencji naszych dzieci modlić się będziemy na Mszy Św. i Nowennie.

– w piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

W poniedziałek po Mszy Św. i majówce zebranie dla rodziców młodzieży klas VIII w kościele. W środę o 17.30 Różaniec. Na modlitwę zaprasza wspólnota Radia Maryja naszej parafii. W tym miesiącu wyjątkowo Msza Św. w intencji kapłanów i o powołania oraz modlitwa uwielbienia  będzie w drugi czwartek miesiąca czyli 9 czerwca.

W piątek na Msze Św. zapraszamy młodzież klas VIII. Po Mszy  modlitewne czuwanie i modlitwa do Ducha Świętego i próba przed  bierzmowaniem.

We wtorek  modlitwy o urodzaje i Msza Św. o godz. 18.00 w Lgocie /obok r. Nicieja/.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. W czwartek zapraszamy młodzież klas VIII do skorzystania ze spowiedzi przygotowującej do sakramentu Bierzmowania.

W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Witanowicach i Babicy. W sobotę od 8.30 odwiedziny chorych w Lgocie i Wyźrale.

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją. O niesienie figury Matki Bożej prosimy KGW z Babicy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, panów do niesienie baldachimu, niosących światło.

We wtorek przypada 8. rocznica święceń kapłańskich naszego rodaka ks. Krzysztofa Ryszawego. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy ks. Eugeniusza Wcisło, michalitę, który wygłosi kazania przygotowujące nas na peregrynację figury św. Michała Archanioła z góry Gargano.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: rodzina  z Babicy 200 zł, rodzina z Babicy 300 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic i prosimy o sprzątanie XII rejon mieszkańców Witanowic, / od rodz. Adamik /.

Informacja o gregoriankach:

– za śp. Stefanię Dębińską zaplanowana na czerwiec u ks. dr. Dariusza Piaseckiego w Lublinie.