Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

Dziś kończymy okres Bożego Narodzenia. W tradycji  polskiej kolędy śpiewamy do 2 lutego. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy dziś po Mszy Św. o godz. 14.00 na koncert kolęd w wykonaniu Hanki Rybki z kapelą góralską i towarzyszeniem naszych dzieci  i scholii oraz wspólne kolędowanie. Koncert rozpocznie się po zakończeniu Mszy Świętej.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę o 18.00 Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy.

Jeszcze raz pragniemy podziękować za piękne przeżycie jakim był Orszak Trzech Króli w naszej parafii. Dziękujemy organizatorom na czele z POAK i wszystkim uczestnikom. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek przy tej okazji w wysokości 1523 zł, a przeznaczone na budowę szkoły w stolicy Kenii Nairobi i nasz parafialny remont. Bóg zapłać. Dziękujemy również za ofiary złożone przy zakupie pakietów kolędowych w II dzień Świąt a przeznaczone na dzieci z krajów misyjnych w wysokości 2803 zł.

Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską, na zaproszenie w Witanowicach. Plan kolędy  umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.  W związku z wizytą duszpasterską większość Mszy Świętych w styczniu została zaplanowana na rano. W tym tygodniu Msze wieczorne tylko w środę i sobotę.

Tak jak zapowiadaliśmy, po sugestiach PRD i rodziców podjęliśmy decyzję, że ministranci nie będą uczestniczyć w tradycyjnej kolędzie ze względów bezpieczeństwa. Dlatego w najbliższą niedzielę będzie możliwość złożenia dla nich ofiar do puszek jako wyrazu wdzięczności za ich posługę przy ołtarzu. Cieszmy się ich obecnością, bo niestety coraz więcej parafii cierpi na ich brak. Nie ma chętnych chłopców do służby ołtarza. Te parafie są smutne i puste, a brak ministrantów bardzo zubaża liturgię i wszelkie uroczystości kościelne.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie  parafii i remont: dwie rodziny z Lgoty po 200 zł, trzy rodziny z Witanowic po 200 zł, rodzina  z Babicy 200 zł, parafianka z Babicy 100 zł, rodzina z Babicy 300 zł, parafianin z Lgoty 200 zł, anonimowy ofiarodawca 500 zł. i ofiara przesłana na konto: parafianin z Lgoty 200 zł.. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Babicy.

Do sprzątania zapraszamy VIII rejon mieszkańców Babicy, od rodz. Pułka do rodz. Malik.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Medoń z Witanowic, lat 82. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…