Niedziela Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020 r.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy  pomogli  w  godnym przygotowaniu do  świąt Bożego Narodzenia naszego kościoła. Szczególne podziękowania  dla panów : kościelnego Bogusława Habrzyka,  Mieczysława Sarneckiego, Dawida Habrzyka,  Ryszarda  Mąsiorskiego, Jana Kwarciaka za przygotowanie i  dekoracje  choinek i  szopki, Stanisława Mrowca i Marcina Wądrzyka za wykonanie stojaków pod  choinki, Mirosława Chrapli za ofiarowanie  choinek do kościoła, Krzysztofa Gajosa  za kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.

Składamy podziękowanie  dla POAK  za piękne poprowadzenie czuwanie przed Pasterką i naszej  scholii za śpiew na Pasterce.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek święto Świętych Młodzianków, męczenników

– w środę o 18.00 Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy,

– w czwartek św. Sylwestra, papieża, ostatni dzień  roku. Na uroczyste Nieszpory i Mszę Św.  na zakończenie Starego Roku zapraszamy na godz. 15.00.

– w piątek Nowy Rok , Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, to  święto nakazane.   Jest to zarazem 54. Światowy Dzień Pokoju. Z racji  wypadającego I piątku miesiąca spowiedź przed każdą Mszą Świętą.

– w sobotę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.  Po Mszy św. wieczornej modlitewne czuwanie z racji  I soboty miesiąca Róż Żywego Różańca i POAK. Zapraszamy wszystkich na tę modlitwę. W tym miesiącu  nie ma odwiedzin chorych z racji pierwszych piątku i soboty miesiąca.

Rezygnujemy  w tym roku z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach. W zamian za to przeżywać będziemy parafialny dzień modlitw i błogosławienia  naszych rodzin w uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont  plebani: rodzina z Babicy 200 zł, parafianka z Babicy 100 zł, rodzina z Babicy 200 zł, rodzina z Lgoty 200 zł, rodzina z Wyźrału  200 zł, rodzina z Witanowic 300 zł.  i ofiara przesłana na konto: rodzina z Babicy 200 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Babicy.

Do sprzątania zapraszamy kolejną  dziesiątkę mieszkańców Babicy.

Informacja o Mszach gregoriańskich.

– za śp. Zofię Godzik zaplanowana na styczeń 2021 u ks. Przemysława Szota w Sosnowcu,

– za śp. Walerię Szczerbik zaplanowana na styczeń 2021 u ks. prof. Dariusza Kasprzaka w Krakowie.