Niedziela Wielkanocna – 04 kwietnia 2021 r.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili  się do godnego i pięknego przeżywania w naszej parafii Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Jesteśmy  pod  dużym wrażeniem Waszego zaangażowania , oddanego czasu i starań, żeby ten najważniejszy czas   roku liturgicznego w naszej parafii został przez wszystkich przeżyty godnie  i niewątpliwie przyczyniliście się do  wielkiej  chwały  Bożej, która  się w naszej parafii dokonywała w tym świętym czasie . Wszystkim Wam serdeczne Bóg zapłać.

Przeżywamy oktawę  Wielkiej Nocy, zachęcamy  do częstego udziału we Mszy Św. w tym szczególnym czasie.

We wtorek  z racji  6 dnia miesiąca Msza Św. i nowenna  ku czci naszego patrona  o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału. Trzeba w naszej parafii pogłębić kult św. Mikołaja.

W piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zostały wymienione  kwiaty w naszych parafialnych feretronach, bo stare już były brzydkie, wypłowiałe, Bóg zapłać za te prace.

Podczas kiermaszu świątecznego charytatywnego na pomoc poszkodowanemu mieszkańcowi Kopytówki zostało zebrane 3 295 zł. Żona Wojtka  serdecznie dziękuję za Wasze dobre serca i zapewnia o modlitwie w Waszej intencji.

W środę Msza Święta i nowenna  do MB Nieustającej Pomocy.

Na stoliku z prasą są ulotki zachęcające do przekazania  1%  podatku na pomoc osobom starszym , chorym  i niepełnosprawnym , którym pomaga Caritas.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: rodzina z Babicy 400 zł, rodzina z Wyźrału 100 zł, rodzina z Witanowic 300 zł. i ofiary przesłane na konto: . Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy kolejną  dziesiątkę mieszkańców Witanowic.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Józefa Grucę ze Ściejowic, lat 65. Polećmy Go  Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…