Święto Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 1.01.2023 r.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła

– w środę o 18 Msza  św. i  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 17.30 modlitwa różańcowa z rodziną Radia Maryja przy wystawionym Najśw. Sakramencie.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca –  dzień modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie. Po Mszy Św. wieczornej Adoracja  Najśw. Sakramentu  do godz. 19.30, zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem.

– w piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Św. jak w niedzielę.  Na Mszy o godz. 11.00 modlitwy do naszego patrona św. Mikołaja z racji 6 dnia miesiąca.  W tym dniu po raz drugi w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym i radosnym wydarzeniu całą naszą Parafię, a szczególnie wszystkie rodziny. Dzieci prosimy o przebranie za pastuszków, aniołków i króli. Orszak wyruszy z trzech miejsc parafii: Mieszkańcy Wyźrału i Lgoty od starej szkoły w Lgocie; Mieszkańcy Babicy od parkingu nad górnym cmentarzem, Mieszkańcy Witanowic od Pani Lach. Zbiórka w tych miejscach o godz. 13.15. W tym roku orszaki poprowadzą królowie jadący na koniach. Królom można złożyć ofiarę na wsparcie dzieci i misjonarzy z Papui i Nowej Gwinei, które zostaną ofiarowane jako dar ołtarza podczas Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania tradycji bożonarodzeniowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy nabyli pakiety na Święto Trzech Króli czyli zapakowane w woreczki foliowe węgielki, kadzidło i kredę. Można jeszcze je nabyć – znajdują się na stoliku z prasą. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby Dzieci z krajów misyjnych. Bóg zapłać.

W sobotę po Mszy św. wieczornej modlitewne czuwanie z racji  I soboty miesiąca Róż Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Po modlitwie różańcowej  spotkanie organizacyjne wszystkich członków Żywych Róż, a zwłaszcza zelatorów. Zostaną przekazane informacje dotyczące nowej formy dokonywania zmiany tajemniczek różańcowych

W przyszła niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. U nas po Mszy o 14.00 koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Zygodowic, naszej scholii parafialnej i chóru szkolnego „Karmelki” ze szkoły w Witanowicach. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu  pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w czwartek od 17.00 do 18.00.

W miesiącu  styczniu ze względu na wizytę duszpasterską nie ma  odwiedzin chorych w pierwszy  piątek i sobotę.

Plan wizyty duszpasterskiej:

2 I poniedziałek Witanowice: ulice: Polna, Radwany, Bobrówka, Graniczna, Sąsiedzka8.00

3 I wtorek Witanowice: ulice: Jana Pawła II /od skrzyżowania do piekarni/, Brzozowa8.00

4 I środa Witanowice: ulice: Jana Pawła II / od piekarni do ul. Osiedlowej/, Złote Łany, Osiedlowa8.00

5 I czwartek Witanowice : ulice: Jana Pawła II / od ul. Osiedlowej do Podgórze/, Szkolna, Rzeczna,   Słoneczna8.00

7 I sobota Witanowice: ulice: Podgórze, Jana Pawła II / od Podgórze do Lgoty/, Leśna10.00

9 I poniedziałek Babica : Od Wysokiej, planowana ul. Główna  do Podlesie, Leszczynowa, planowana ul. Podlesie. Od godz. 8.00.

10 I wtorek Babica : od Podlesie do sklepu. Od godz. 8.00.

Prosimy wszystkich parafian z Babicy by potwierdzili zamiar przyjęcia kolędy do 6 stycznia, pozwoli to łatwiej zaplanować dalszą kolędę w Babicy.

Gregorianka za śp. Jerzego Wiktora będzie odprawiana przez styczeń  przez ks. dra Dariusza Piaseckiego w Sosnowcu.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie  parafii i remonty:  dwie rodziny z Witanowic po 200 zł, parafianka z Witanowic 200 zł, rodzina  z Babicy 200 zł, trzy rodziny z Witanowic po 500 zł, dwie rodziny z Witanowic po 400 zł, dwie rodziny z Witanowic po 300 zł, parafianka z Witanowic 100 zł, parafianin z Witanowic 500 zł, parafianka z Lgoty 100 zł, rodzina z Wyźrału 200 zł,  i ofiary przesłane na konto: rodzina z Witanowic 300 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Babicy.

Do sprzątania zapraszamy X rejon mieszkańców Babicy.