Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.

Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej archidiecezji czas   komunii świętej wielkanocnej.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

– we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

– w środę Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy

– w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

– w piątek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W uroczystość Bożego Ciała Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 14.00. Po Mszy  o godz. 9.00 wyruszymy z  procesją Bożego Ciała do 4 ołtarzy zgodnie tradycyjnym porządkiem. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz Babica  – Pagór   II ołtarz Lgota – mieszkańcy od rodz. Czerneckich do kościoła.

III ołtarz Witanowice – mieszkańcy od szkoły do ul. Brzozowej,  IV ołtarz Wyźrał – wzdłuż drogi

Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, asysty, róże różańcowe, niosących światło,  orkiestrę, strażaków, górników, KGW, dzieci do sypania kwiatów, dzieci  pierwszokomunijne i rocznicowe. Zapraszamy również we wszystkie dni oktawy na Msze św. wieczorne i procesje wokół kościoła. W niedziele po Mszy o godz. 14.00. Prosimy o przyozdobienie domów całej parafii z racji Bożego Ciała i peregrynacji.

Zachęcamy  do skorzystania  z sakramentu pokuty pół godziny przed Mszą św.

Wczoraj Ks. bp Janusz Mastalski udzielił naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Serdeczne podziękowania dla rodziców młodzieży za posprzątanie kościoła, przyozdobienie go kwiatami i za  dar ołtarza na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Słowa podziękowania za trud przygotowania tej uroczystości dla Pani Katechetki i pana kościelnego. Za piękną oprawę muzyczną dla naszej scholii.

Przed nami oczekiwana peregrynacja figury św. Michała Archanioła. Plan  peregrynacji można jeszcze zabrać ze stolika z prasą.

W piątek o godz. 17.30 wyruszymy z kościoła w procesji na powitanie  figury Św. Michała. Do udziału w procesji prosimy Służbę Liturgiczną, scholę, orkiestrę, naszych strażaków, górników, KGW w strojach regionalnych, dzieci  pierwszokumunijne, dzieci sypiące kwiaty, młodzież bierzmowaną, wszystkie grupy parafialne i wiernych. Krótkie powitanie figury odbędzie się na ul. Jana Pawła II przy rodz. Lach, następnie w procesji wprowadzimy figurę św. Michała  do naszego kościoła, gdzie odbędą się oficjalne powitania stanów Kościoła a następnie Msza Św. z procesją. O 21.00 zapraszamy na Wieczór ze św. Michałem.

W sobotę o 9.30 Koronka do sw. Michała . O 10.00 Msza Św. dla chorych i starszych z indywidualnym błogosławieństwem za przyczyna św. Michała. O godz. 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie  z nałogów oraz modlitwą wstawienniczą. O 21.00 Wieczór ze św. Michałem.

W niedzielę na wszystkich Mszach Świętych akt poświęcenia Św. Michałowi. Msza Św. pożegnania z procesją o godz. 14.00. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, strażaków, górników, KGW, dzieci pierwszokomunijne i do sypania kwiatów. Podczas całej peregrynacji, w godzinach pomiędzy poszczególnymi punktami planu peregrynacji możliwość indywidualnej modlitwy przy figurze św. Michała.

Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na rozwój kultu św. Michała i dzieła apostolskie Księży Michalitów.

Dla ukraińskiej miejscowości Dołyńska zostało w ubiegłą niedzielę zebranych do puszek 6 800 zł.  Pieniądze zostały już przesłane na konto UG Brzeźnica, która zakupi za nie potrzebne produkty. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i dary złożone w Domu Kultury Wyźrał i innych miejscach. Panu Janowi dziękujemy za wykonanie nawiewów w kaplicy cmentarnej.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: rodzina z Wyźrału 200 zł,  anonimowy ofiarodawca 500 zł. i ofiary przesłane na konto:  Bóg zapłać.

Prosimy o sprzątanie XIII rejon mieszkańców Witanowic – Pagór , od rodziny Hopciaś