Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Droga Krzyżowa ulicami Witanowic

W piątek 24 marca 2017 roku, po odprawieniu Mszy Świętej wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową ulicami Witanowic. W kościele Ks. proboszcz Józef Wróbel poświęcił Krzyż. Tu też rozważaliśmy pierwszą stację Drogi Krzyżowej. Idąc ulicami Witanowic modliliśmy się w intencjo Rodzin. Każdą stację Drogi Krzyżowej odczytywała osoba reprezentująca dany stan czy grupę parafialną. Krzyż również niosły osoby, według wyznaczonego wcześniej porządku. W wielkiej zadumie, skupieniu, ciszy i ciemności modliliśmy się rozważając Mękę Pańską. Dla bezpieczeństwa, niektórzy z nas założyli kamizelki odblaskowe, a każdy uczestnik otrzymał w prezencie pamiątkowy pasek odblaskowy z napisem „PARAFIA WITANOWICE Z SERCEM I DUSZĄ”.  Aby ta Droga Krzyżowa mogła się odbyć, musiało zaangażować się wiele osób. Dziękujemy zatem Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej na czele z p. Katechetką, który objął swoją opieką wszystkie sprawy organizacyjne. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Elżbieciakowi za wykonanie krzyży; panu Stanisławowi Jończykowi za wyrzeźbienie numeracji Stacji na krzyżach, panu Janowi Glanowskiemu i Panu Józefowi z Kleczy, za wypożyczenie nagłośnienia i zabezpieczenie wraz z Druhami z OSP Lgota i Witanowice  bezpieczeństwa podczas drogi; wszystkim zaangażowanym w odczytanie tekstu danej Stacji Krzyżowej; Panom Janowi Kwarciakowi, Antoniemu Bobikowi i Zdzisławowi Karamańskiemu za umieszczenie w odpowiednim miejscu Krzyży i światła na trasie; Panu Organiście i grupie z KGW Wyźrał za prowadzenie i podtrzymywanie śpiewu. Wreszcie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przybyli i modlili się razem w naszej Wspólnocie. Niech Pan Bóg przyjmie naszą modlitwę i wzmocni nasza wiarę.

Ta Droga Krzyżowa została odprawiona w ramach Jubileuszu 700-lecia Wsi i Parafii Witanowice.

GALERIA ZDJĘĆ

projekt i realizacja: intermania.pl