Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Dzieci zdobywają Turystyczną Odznakę im. Jana Pawła II

 Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witanowicach i Szkoły Podstawowej w Babicy są w trakcie realizacji zadań przez poszczególne klasy w drodze po Krajoznawczo – Turystyczną Odznakę im. Jana Pawła II. Dziś chcemy opowiedzieć właściwie o finiszu ich przedsięwzięcia. Bowiem, uczniowie klasy VI z SP Witanowice w sobotę 28 maja 2016 roku zrealizowali ostatnie już zadanie. Polegało ono na odprawieniu Dróżek Kalwaryjskich. Dlatego wybrali się tam pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Józefa Wróbla, wychowawczyni pani Beaty Kokoszki, pani katechetki Edyty Bliźnik i paru rodziców, by przemierzyć szlak Dróżek ku czci Matki Bożej. Była to wyjątkowa modlitwa. W ciszy otaczającej przyrody, w skupieniu, ale i w milczeniu, które dla nas jest tak trudne, rozważaliśmy przeżycia Matki Bożej związane z cierpieniem Jej Syna Jezusa Chrystusa. Modlitwę rozpoczęliśmy Eucharystią sprawowaną w naszym parafialnym kościele o godz. 700. W Kalwaryjskim Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym pokłoniliśmy się Jezusowi i Matce Bożej Kalwaryjskiej, powierzając nasze młodzieńcze życie pod Ich opiekę. Pogoda nam sprzyjała, dlatego też atmosfera w grupie pątniczej była wyjątkowa. Na koniec spotkała nas nieoczekiwana niespodzianka. Otóż Ks. Proboszcz, dziękując nam za trud pielgrzymi powiedział, że On pokrywa całkowicie koszt przejazdu. Cóż było powiedzieć? Podziękowaliśmy z serca Księdzu i jeszcze raz to czynimy, choć naprawdę nie liczyliśmy na to. Wiemy jednak, że nasz Ks. Proboszcz tak jak „dobry Ojciec” zawsze wspiera nas duchowo, ale i materialnie.

Do domów wróciliśmy z bagażem przeżyć duchowych, ale i nowego doświadczenia, gdyż jak okazało się, większość z nas była po raz pierwszy na Kalwaryjskich Dróżkach. Teraz pozostało nam tylko spisać nasze zadania w formie Kroniki i przekazać do weryfikacji komisji w Krakowie. Życzymy, by na zakończenie roku szkolnego otrzymali Brązową Krajoznawczo – Turystyczną odznakę im. Jana Pawła II.

projekt i realizacja: intermania.pl