Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Gościmy Pielgrzymów Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy

foto 314W poniedziałek 14 lipca 2014 roku nasza Parafia oczekiwała na przybycie Pątników, którzy z Wadowic rozpoczęli pielgrzymowanie do tronu Matki Bożej Jasnogórskiej. Tegoroczne pielgrzymowanie związane jest z ogromną wdzięcznością za dar kanonizacji Jana Pawła II – Wadowiczanina. Nic więc dziwnego, że tematem przewodnim jest hasło: „Świętymi bądźcie”, a na czele grupy pielgrzymkowej niesione są relikwie św. Jana Pawła II.  Głównym przewodnikiem pielgrzymki jest ksiądz Adam Garlacz – wikariusz Parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach, który prowadzi z pomocą kleryków ponad 350 osób do Częstochowy, a wśród nich liczną grupę i z naszej Parafii.

Grupa naszych Parafian z Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej i Kół Gospodyń Wiejskich oczekiwała już od wczesnych godzin rannych na Pielgrzymów. Staraliśmy się  jak najlepiej ugościć Pątników. Przygotowaliśmy pyszne kanapki, drożdżówki, pączki… a do tego, jak na tę porę przystało – 10.30 – pyszną kawę i herbatę z cytrynką. Każdy Pielgrzym był ugoszczony i mamy nadzieję, że mile będzie wspominał ten postój.  Ks. proboszcz Józef Wróbel z otwartym sercem przywitał Pielgrzymów w progach naszej świątyni i życzył miłego odpoczynku. Organizatorów zaprosił na plebanię, a pozostałych do zastawionych stołów na placu kościelnym.

Radością dla nas były słowa wdzięczności skierowane przez Organizatorów, ale i Pątników, którzy z gorącym uśmiechem dziękowali za gościnę.

W naszej parafii Pielgrzymi nie tylko mogli wzmocnić siły ciała, ale również i ducha. Bowiem nasz kościół jest obszerny i po posiłku można było w chłodnym miejscu wyciszyć się, pomodlić, jak również obejrzeć okolicznościową wystawę fotograficzną w Izbie Regionalnej i podziwiać piętnastowieczną figurę św. Anny Samotrzeć.

Czas jednak szybko mijał i Wędrowcy musieli zabierać się do marszu. My, jako Parafianie, cieszyliśmy się, iż każdy z nich wzmocnił tu swoje siły ciała i ducha na dalszą długą drogę – ponad 150 km. Ks. Proboszcz żegnając Pielgrzymów, życzył szczęśliwej drogi i prosił o modlitwę również i za naszą Parafię.

projekt i realizacja: intermania.pl