Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Hosanna! Hosanna! Hosanna!

foto 076Niedziela Palmowa uroczyście rozpoczęła tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Wielka radość przepleciona słowami Męki Pańskiej. W tym dniu w naszym kościele zazieleniło się od gałązek palmowych, które szczególnie dzieci przyniosły do świątyni, aby kapłan je poświęcił. W Szkole Podstawowej w Babicy i Witanowicach odbyły się tradycyjne konkursy palm wielkanocnych. Co roku bierze w nich udział bardzo dużo dzieci. W Witanowicach wykonano aż 71 palm – tych tradycyjnych, ale i tych pięknych kolorowych.

Jury konkursowe pod kierunkiem pani Krystyny Furdzik /KGW Witanowice/ profesjonalnie oceniło wykonane palmy i wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach: palma tradycyjna, palma zielona wielka, palma kolorowa mała i palma kolorowa średnia. Podkreślić należy trud rodziców, a przede wszystkim Babć, którzy wraz z dziećmi i wnukami gromadzili różnorodne trawy, gałązki zielone i z wielką dokładnością wykonane kwiaty z bibuły, a także z filcu – by zrobić piękną palmę. Na świątecznych apelach w szkołach nastąpiło podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Ks. Kan Józefa Wróbla, któremu serdecznie dziękujemy.
Bardzo się cieszymy, iż wszystkie palmy, które brały udział w konkursach szkolnych zostały przyniesione do kościoła i uroczyście poświęcone – gdyż to był cel szkolnych konkursów.

Galeria zdjęć

projekt i realizacja: intermania.pl