Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

I Komunia Święta

12W niedzielę 1 maja 2016 roku o godz. 9.00 uczestniczyliśmy w uroczystości I Komunii Św. uczniów klas III. W tym roku do ołtarza Pańskiego przystąpiło 34 dzieci z całej parafii: z  Babicy 13, z Wyźrału 6 i z  Witanowic 15. Dzieci w sobotę 30 kwietnia przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania. W niedzielę zgromadziły się przed kościołem, by z ogromną radością i przeżyciem poprosić rodziców o błogosławieństwo na dalsze lata. Następnie zostały uroczyście wprowadzone do świątyni, która wypełniona była po brzegi zaproszonymi gośćmi z ich rodzin. Starały się  jak najpiękniej uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. Józefa Wróbla – proboszcza, ks. Bogusława Nagel – wikariusza i ks. Stanisława Wykę – gościa. Dzieci pięknie angażowały się w całą liturgię Mszy Św., wykonując śpiewy, czytając lekcje mszalne, modlitwy i dziękczynienia. Wypełniały środek świątyni siedząc na krzesełkach, na które rodzice ufundowali w tym roku białe pokrowce. Nie zabrakło i wzruszających podziękowań szczególnie dla Pana Jezusa za dar Eucharystii, ale i dla katechetów, wychowawców i rodziców. Po Mszy Św. zostały poświęcone chlebusie, którymi dzieci obdzieliły w domu wszystkich przybyłych gości. O godz. 14.30 przyszły na Nabożeństwo Majowe przynosząc świecie, gdyż uroczyście odnowiły również przyrzeczenia chrzcielne. Na koniec Nabożeństwa Ks. proboszcz poświęcił i wręczył dzieciom pamiątkowe obrazki. Dzieci przez cały tydzień będą gromadzić się na Eucharystii podczas Białego Tygodnia. We wtorek 3 maja również przygotują całą oprawę świątecznej Eucharystii ku czci Matki Bożej Królowej Polski, a w środę 4 maja będą pielgrzymować do Jej Tronu na Jasną Górę.      Galeria zdjęć.

projekt i realizacja: intermania.pl