Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Komunikat w sprawie I Komunii Świętej

Drodzy Rodzice!

W związku z zapytaniami dotyczącymi uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a także uroczystości rocznic Pierwszej Komunii Świętej, które są zaplanowane na miesiąc maj, z bólem serca informuję, że ich celebracja będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Ograniczenia wynikające z decyzji organów państwa nie pozwalają na organizację tego typu uroczystości do momentu odwołania stanu epidemii i przywrócenia swobody organizacji wydarzeń zbiorowych przy zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i osobom starszym z rodziny, które są narażone na infekcje wirusowe.

Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że terminy tych uroczystości będą przesunięte o co najmniej kilka tygodni. Jednak dokładny termin tych uroczystości będzie podany w porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, po przeprowadzeniu z nimi zebrania.

Dlatego bardzo proszę o współpracę z katechetami w zdalnym nauczaniu katechezy i odpowiedzialność rodzicielską w tym względzie.

Z kapłańskim błogosławieństwem

ks. Józef Wróbel – proboszcz

projekt i realizacja: intermania.pl