Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Niespodzianka, niejako od Świętego Mikołaja

foto 155Niespodzianka, niejako od Świętego Mikołaja

            W piątek 31 października 2014 roku wraz z dziećmi przyszliśmy na ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwo Różańcowe. Z radością modliliśmy się przez cały październik, choć bywały i takie dni, kiedy dzieciom czy nawet nam rodzicom, trzeba było wiele zdyscyplinowania, aby uczestniczyć codziennie w Eucharystii, a potem w nabożeństwie. Jakże wielkie było nasze zdziwienie i zaskoczenie już po wejściu do świątyni. Otóż wzrok nasz przykuły stojące tam rowery oraz piękna gitara. Zagadka została rozwiązana po nabożeństwie. Ks. Proboszcz Józef Wróbel wyjaśnił rodzicom i dzieciom ten niecodzienny widok. Powiedział, iż kończy się jubileuszowy rok Jego pobytu w naszej parafii. Wyraził wdzięczność wszystkim przybywającym na modlitwę, a zwłaszcza tym, którzy tak solidnie przez cały miesiąc tu modlili się przed Najświętszym Sakramentem trzymając różaniec w ręku. Podziękował klasie V z Witanowic, iż utworzyły Żywą Różę Dziecięcą pod opieką pani Katechetki. Zaproponował również, aby wśród tych dzieci, które szczególnie umiłowały modlitwę różańcową, powstała również Żywa Róża Dziecięca, co spotkało się z wyraźną aprobatą dzieci.

Na zakończenie Ks. Józef Wróbel z wielką radością powiedział, iż chcąc upamiętnić swój srebrny jubileusz posługi wśród nas, postanowił ofiarować wszystkim dzieciom, które były Liderami w modlitwie różańcowej niespodziankę, którą jest rower, a dla jednej z dziewcząt wymarzoną gitarę klasyczną.

Słysząc te słowa, nasze dzieci oniemiały ze szczęścia. Wiedziały, że Ks. Proboszcz zawsze fundował miłe niespodzianki na zakończenie nabożeństw, ale tego co było ich udziałem piątkowego wieczoru nikt się nie mógł spodziewać.  Z ogromną radością, wzruszeniem i onieśmieleniem przyjmowały dar od Ks. Proboszcza, niejako od świętego Mikołaja, gdyż był to wymarzony prezent, którego się nie spodziewały, a tym bardziej my – ich rodzice.

Dlatego na łamach tygodnika Carolus, pragniemy jako rodzice tych 16-tu dzieci, wraz z dziećmi jeszcze raz z głębi serca podziękować Tobie Ks. Proboszczu za tak wielką ofiarność, wspaniałomyślność i prezent, który ofiarowałeś naszym dzieciom. Ze swej strony zapewniamy o modlitewnej pamięci i wdzięczności serca. Mamy nadzieję, że wybierzesz się z nami na rodzinny rajd rowerowy.

Wdzięczni Rodzice z dziećmi

projekt i realizacja: intermania.pl