Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Nowenna ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika 29.04 – 8.05.2013 r.

Święty Stanisław biskupZbliżają się coroczne uroczystości ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.  W naszej świątyni od dnia 29 kwietnia będziemy trwać w nowennie przed tą uroczytością. Nasza Wspólnota szczególnie będzie prosić o dary Ducha Świętego dla kleryka Krzystofa Ryszawy, który w Uroczystość św. Stanisława przyjmie święcenia diakonatu. Również w ramach przygotowania, w Katedrze Wawelskiej, przy grobie św. Stanisława, odprawiana będzie tradycyjna Nowenna. W przeżywanym w Kościele Roku Wiary będziemy prosić  o dar autentycznego nawrócenia do Chrystusa, rozbudzenia w wiernych aspiracji do wyznawania wiary z odnowionym przekonaniem, z ufnością i nadzieją.  U grobu św. Stanisława będziemy również modlić się o dar rychłej kanonizacji błogosławionego Papieża – Polaka.

Te dni poprzedzające Uroczystość św. Stanisława BM, przeżywane zarówno przy Jego relikwiach na Wawelu, jak i w każdej wspólnocie parafialnej, staną się dniami duchowej jedności całego krakowskiego Kościoła trwającego na modlitwie.

projekt i realizacja: intermania.pl