Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Otwieramy serca i domy dla Ukraińców

Drodzy Parafianie!

Rośnie serce, widząc jak dużo ludzi z naszych miejscowości całej Parafii, na różne sposoby spieszy z pomocą Uchodźcom z Ukrainy. Coraz częściej chcemy przyjmować potrzebujących schronienia w naszych domach – i za to bardzo DZIĘKUJEMY. Nie zastanawiamy się jak długo będą wśród nas, tylko jesteśmy zatroskani o to, co zrobić, by czuli się wśród nas jak u siebie w domu.

Bardzo prosimy, jeśli ktoś przyjmuje Ukraińczyków w domu, by zgłosić ich do Urzędu Gminy, wypełniając kwestionariusz. Jest to potrzebne do ewidencji, ale przede wszystkim do zorientowania się ile dzieci potrzebuje wsparcia w szkołach, ile potrzeba bonów obiadowych itp.

kwestionariusz do pobrania

Ważne, byśmy też w Parafii mieli orientację ilu ludziom pomagamy. Prosimy też zgłaszać informację do Parafii tel. kontaktowy: 696071573. Będzie to pomocne do przekazywania pomocy rzeczowej tym ludziom.

Wiemy, że są rodziny, które podały gotowość przyjęcia do domu rodzin bezpośrednio na adres ukraina@diecezja.pl. Jeśli dalej oczekują na Uchodźców to prosimy, by podać też kontakt do parafii, gdyż dużo osób dzwoni do nas i pyta czy są wolne miejsca w domach w naszej parafii.

W związku z nowymi potrzebami na naszym terenie prosimy o wsparcie i przynoszenie do „Szafy ciepła” artykułów spożywczych typu: makarony, ryż, konserwy, dżemy, cukier, mąka, zaprawy w słoikach, miód itp.

Potrzeba też będzie ubrań przejściowych zimowo/wiosennych dla dzieci od 3 do 15 roku życia, a także ubrania wiosenne damskie rozmiar od M do XL: podkoszulki, bluzy, dresy, spodnie, kurtki wiosenne itp. Ważne, by wszystkie te rzeczy były w bardzo dobrym stanie, aby je można było używać od zaraz.

Dla dzieci też będą potrzebne artykuły szkolne: zeszyty, kredki, długopisy, pisaki itp.

Prośba, by ubrania które będą zapakowane, były opatrzone informacją: jakie rozmairy są w opakowaniu,  czy też dla jakiego wieku dziecięcego.  Jeśli można, to prosimy o przynoszenie rzeczy w pudłach czy też torbach/reklamówkach, co ułatwi nam przetransportowanie darów dla potrzebujących. Kurtki i płaszcze można zawiesić na wieszakach w „Szafie ciepła”.

Wszystkim dziękujemy za jakąkolwiek pomoc i wsparcie.

posłuchajmy: Modlitwa za Ukrainę – Teatr Groteska, wykonanie Sofiia Popova i Alona Szostak

projekt i realizacja: intermania.pl