Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Październikowe Nabożeństwo Fatimskie

fot 042W sobotę 5 października 2013 roku w naszej parafii uczestniczyliśmy w procesji fatimskiej połączonej z procesją różańcową. W ten sposób pragnęliśmy uczcić Matkę Bożą Różańcową, której wspomnienie liturgiczne obchodzimy 7 października. Po Eucharystii orszak procesyjny wyruszył do czterech ołtarzy przygotowanych przez poszczególnych mieszkańców czterech wiosek. Chociaż było troszeczką chłodno, to jednak nie wpłynęło to na wspaniałą atmosferę modlitewną. Dziś zakończyliśmy uroczyste procesje fatimskie, które trwały od maja do października w pierwsze soboty miesiąca. Zawsze w jakże uroczysty sposób przeżywanane: z ogromnym zaangażowaniem dzieci sypiących kwiaty, asysty dzieci w białych strojach, chłopców dzwoniących dzwonkami, służby liturgicznej ołtarza, Pań z KGW, Panów Górników i Panów Strażaków niosących feretrony, Panów do baldachimu i do światła, a przede wszystkim wiernych czcicieli Najświętszej Maryii Panny, a wśród nich członków Żywego Różańca. Przy każdym z ołtarzy rozważaliśmy teksty przygotowane przez członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, które nawiązywały tematyką do kończącego się już Roku Wiary. W ciszy sobotniego wieczoru, w nastroju przepełnionym modlitwą, kontemplowaliśmy błagalne słowa Zdrowaś Maryjo… Zobacz galerię

projekt i realizacja: intermania.pl