Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Pielgrzymka do Kalwarii

2W niedzielę 24 lipca o godz. 14.30 wyruszyliśmy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tu przed Tronem Matki Bożej Kalwaryjskiej, pod przewodnictwem ks. kan. Józefa Wróbla, zawierzyliśmy na wzór św. Jana Pawła II całe nasze życie Maryi, prosząc, by nigdy nie opuszczała nas spod płaszcza swej opieki. Celem naszej wędrówki było odprawienie Dróżek ku czci Matki Bożej i za Zmarłych. W grupie ok. 80 osób, z pieśnią na ustach i gorącym sercem wędrowaliśmy od kaplicy do kaplicy polecając Bogu Miłosiernemu nasze intencje, a szczególnie sprawy związane ze ŚDM. To niedzielne pielgrzymowanie było dla nas szczególne, gdyż na szlaku Dróżek panowała cisza. Widać było, iż  „sezon” grup pątniczych jeszcze się nie rozpoczął. Miło nam było doświadczyć spotkań z grupami Młodych z całego świata, którzy już zagościli w Kalwarii przemierzając setki kilometrów, by wziąć udział w ŚDM. W ciszy i pięknie otaczającej przyrody wielbiliśmy Boga i przez Serce Matki Najświętszej błagaliśmy o Jego łaski. Drugą część Dróżek – ku czi Pana Jezusa odprawimy w sierpniu. Już dziś do wspólnego pielgrzymowania zapraszamy.

projekt i realizacja: intermania.pl