Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

PROŚBA O POMOC MIEJSCOWOŚCI NA UKRAINIE

Parafia w Witanowicach

W związku z panującą na Ukrainie wojną z miejscowości Dołyńska leżącej w środkowej części Ukrainy, nad Dnieprem, wpłynęła do NAS od burmistrza tej miejscowości Jewgena Zwizdowskiego prośba
o pomoc humanitarną. Obecnie w tej miejscowości oprócz stałych mieszkańców przebywa ponad
2 tysiące osób wewnętrznie, czasowo przesiedlonych z terenów okupowanych, a ilość przesiedlonych stale rośnie. Dotychczasowa pomoc dla Ukrainy zazwyczaj docierała do dużych miast, a te mniejsze takie jak Dołyńska muszą radzić sobie same. Dlatego w odpowiedzi na tę prośbę, Wójt Gminy Brzeźnica i nasza Parafia pragną zorganizować konkretną, cykliczną pomoc dla mieszkańców Dołyńskiej i działającej tam obrony terytorialnej.

Wsparcia będzie można udzielić na kilka sposobów:

  1. W przyszłą niedzielę 5 czerwca po każdej mszy świętej przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna.
    Za zebrane pieniądze zakupione zostaną potrzebne produkty.

  2. Będzie również możliwość złożenia wymienionych ofiar rzeczowych: konserwy mięsne i rybne, gulasz, kawa, herbata, ciastka, kasza, ryż, makaron, proszek do prania, środki higieny osobistej: mydło, pasta do zębów, szampon, w Wyźrale Wiejski Dom Kultury, 3 i 4 czerwca (to jest piątek, sobota) w godz. od 18.00 do 20.00. Lista potrzebnych produktów opublikowana została również na stronie internetowej Parafii i Gminy Brzeźnica.

  3. Potrzebne dary rzeczowe przekazać będzie można również do Szkoły Podstawowej w Tłuczani od 30 maj do 3 czerwca (od poniedziałku do piątku) w godzinach pracy szkoły.

  4. W Urzędzie Gminy od 30 maj do 3 czerwca (od poniedziałku do piątku) w godzinach pracy Urzędu.

Ks. Proboszcz Adam Bartnicki     Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos

projekt i realizacja: intermania.pl