Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Rocznica I Komunii Św.

30W niedzielę 8 maja 2016 roku, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 22 dzieci z klas IV przeżywało rocznicę swojej I Komunii Św. Z wielkim przeżyciem i radością uczestniczyły wraz z rodzicami, chrzestnymi i całymi rodzinami w Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00 pod przewodnictwem ks. Józefa Wróbla – proboszcza i ks. Bogusława Nagel – wikariusza.  Dzieci bardzo aktywnie zaangażowały się w liturgię Eucharystii przygotowując śpiewy, czytania, modlitwy i pieśni. Szczególnym momentem była procesja z darami ofiarnymi, podczas której dzieci z głębi serca ofiarowały Panu Jezusowi swoje książeczki pierwszopiątkowe, jako wyraz comiesięcznego korzystania z sakramentu pokuty i przyjmowania Go w Komunii Św. Nie zabrakło również kwiatów wdzięczności, chleba, wody i wina – jako symbolu ofiarnej pracy. Rodzice ofiarowali pamiątkową świecę, bochen chleba i dar pieniężny na potrzeby kościoła. Ksiądz Proboszcz w pięknym kazaniu podziękował rodzicom i dzieciom za współpracę z łaską Bożą, ale i zadał każdemu z nas konkretne pytanie: czy Ty kochasz Jezusa bardziej niż rok temu? Odpowiedzi udzielił każdy z nas w swoim sercu, a z pewnością była ona bardzo pozytywna. Po Eucharystii Ks. Proboszcz poświęcił Pismo Święte, które w imieniu rodziców i własnym wręczył dzieciom, aby czytając Słowo Boże każdego dnia, kroczyły pewną drogą do zbawienia. Najbliższy tydzień dzieci będą przeżywać jako Biały Tydzień, przychodząc w białych strojach i siedząc na odświętnych krzesełkach.

Galeria zdjęć

projekt i realizacja: intermania.pl