Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Siostry Misjonarki – Klawerianki wśród nas

Ojciec Święty, Papież Franciszek uroczyście ogłosił, iż nadchodzący miesiąc październik będzie przeżywany jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Zwrócił się z prośbą do wszystkich Parafii, by przyjęły wśród siebie Siostry Misjonarki, które będą odkrywać trud i potrzebę ewangelizacji świata, przekazywania wiary w najdalsze zakątki naszego globu. Odpowiadając na to wezwanie, nasz Ks. proboszcz Józef Wróbel, podczas sierpniowych dni katechetycznych z radością zaprosił do nas Siostry Misjonarki. I nie trzeba było długo czekać na odzew. W niedzielę 8 września 2019 roku przybyły do nas cztery Siostry Misjonarki Św. Piotra Klawera z Krakowa, by z radością i wielkim zapałem podzielić się wspaniałą i jakże trudną pracą misyjną – zwłaszcza w Nigerii. Czyniły to na wszystkich Mszach Św. przed południem. Dla Parafian, szczególnym przeżyciem było usłyszenie Sióstr z Nigerii, które głosiły w języku polskim homilię. Ich przekaz poparty był prezentacją zdjęć, przedstawiającymi życie Nigeryjczyków. Siostra w skrócie opowiedziała o trudzie życia chrześcijan w Nigerii, a zwłaszcza o prześladowaniu katolików. Wezwała do modlitwy o pokój w świecie i potrzebne łaski dla naszych braci i sióstr, którzy niejednokrotnie oddają życie za wiarę. Siostry zaangażowały się w Liturgię, dzieląc się z nami swoimi talentami muzycznymi, wokalnymi, a szczególnie wspaniałą znajomością języka polskiego i angielskiego. Po Eucharystii można było nabyć pamiątki misyjne – ulotki, różańce…, które będą przypominać nam o modlitwie za kraje misyjne. Chcąc wspomóc trud ofiarnej pracy Sióstr w Nigerii i nie tylko, każdy mógł złożyć dar finansowy. Jednak największym wsparciem będzie dalsza nasza pamięć duchowa w intencji Misji. Siostry odwiedzą również Szkoły Podstawowe w Babicy i w Witanowicach dzięki wspaniałej współpracy z Dyrekcjami Szkół i oczywiście za zgodą Rodziców. Galeria zdjęć

projekt i realizacja: intermania.pl