Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Tajemnica Wielkiego Czwartku

13 kwietnia 2017 roku rozpoczęliśmy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek, wczesnym rankiem służba liturgiczna ołtarza wraz z Kapłanami, wyjechała do Krakowa, by w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego uczestniczyć we Mszy Świętej Krzyżma Świętego, sprawowanej pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego oraz biskupów i kapłanów naszej diecezji. Wieczorem, zebraliśmy się w parafialnym Wieczerniku, by uczestniczyć we Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej. Dziękowaliśmy za dar Kapłaństwa i Eucharystii. Był to szczególny moment. Tym bardziej, że nasza Wspólnota przeżywa w tym roku Jubileusz 700 lecia. Z tego powodu, przed rozpoczęciem Mszy Św. wspomnieliśmy imiona kapłanów, sióstr zakonnych i katechetów świeckich pochodzących z naszej parafii. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przygotował prezentację duchowieństwa od XVII w, jak również przygotował okolicznościową wystawę zdjęć w Izbie Regionalnej.  W uroczystej Mszy Świętej, dziękowaliśmy Panu Bogu za  kapłanów pracujących wśród nas i pochodzących z naszej parafii, a dla zmarłych prosiliśmy o dar życia wiecznego. Po Eucharystii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy. Tu adorowaliśmy Jezusa do 22.00.

projekt i realizacja: intermania.pl