Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Tradycja Stołu Wielkanocnego

Tradycyjne już w gminach odbywają się pokazy pięknie przygotowanych Stołów Wielkanocnych. Tym razem w budynku straży w Witanowicach odbył się taki pokaz zorganizowany z okazji 700 lecia Wsi i Parafii Witanowice. Ks. Kan. Józef Wróbel dokonał uroczystego poświęcenia potraw, a Panie z KGW Witanowice przygotowały piękne przedstawienie o Męce Pańskiej. Niesamowitym przeżyciem dla widzów było zaangażowanie trzech pokoleń aktorów w poszczególnych scenach. Galeria zdjęćBył to niejako gest przekazania Tradycji od najstarszego do najmłodszego pokolenia. Dla Parafii radością było również, iż pokazy stołu wielkanocnego były przygotowane przez wszystkie Koła, a więc i z Babicy – należącej do Gminy Wadowice oraz z Wyźrału – należącego do Gminy Brzeźnica. Oczywiście w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz z tych wszystkich gmin, za co serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia informacji też  na www.powiatlive.pl/wydarzenia/18045-tradycja-stolu-wielkanocnego-w-witanowicach.

projekt i realizacja: intermania.pl