Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Udana akcja Zespołu Charytatywnego

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku, w ramach wypełniania uczynków miłosierdzia wobec bliźniego, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Charytatywnego służyli swoją pracą. Trzy dyplomowane pielęgniarki: p. Jadwiga Kwarciak /z Witanowic/, p. Anna Sarnecka /z Babicy/ i p. Elżbieta Zielińska /z Wyźrału/ dokonywały pomiaru cukru i ciśnienia tętniczego. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko ludzi starszych, ale również w średnim wieku, młodzieży i dzieci. Pielęgniarki chętnie odpowiadały na zadawane pytania i udzielały porad. Dla tych osób, które miały wyniki pomiaru podwyższone lub przekroczone, przekazywały informację na temat diety i odpowiedniego żywienia, wręczając informacyjną ulotkę. Tym osobom, których wyniki badania wskazywały na problemy z cukrzycą, wręczały za darmo urządzenie do pomiaru cukru z odpowiednim instruktarzem i wskazówkę, by skontaktowały się z lekarzem pierwszego kontaktu celem dalszych postępów w leczeniu. No cóż, okazało się i tym razem, że praca naszego Zespołu Charytatywnego jest bardzo potrzebna i przynosi owoce. Podkreślić również trzeba, że Zespół Charytatywny służy pomocą w każdej akcji organizowanej przez Parafię, czuwając nad zdrowiem ludzi i udzielając fachowej pomocy w razie potrzeby. Tak jest w każdą niedzielę, podczas nabożeństw, pielgrzymek parafialnych, ŚDM… Pielęgniarki zawsze czuwają i są gotowe do udzielania pierwszej pomocy – za co im także przy tej okazji dziękujemy. W ramach podziękowań dla Pań Pielęgniarek  ks. proboszcz Józef Wróbel podarował im najnowsze wydanie Biblii Tysiąclecia z imienną dedykacją.

Do podziękowań za przeprowadzoną akcję Pań Pielęgniarek dołącza się również zespół redakcyjny strony parafialnej.

GALERIA ZDJĘĆ

projekt i realizacja: intermania.pl