Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Uroczyste rozpoczęcie Misji Świętych

W sobotę 13 maja 2017 roku, w 100. rocznicę objawień fatimskich, uroczyście rozpoczęliśmy Misję Świętą w naszej Parafii. Dwaj Misjonarze Oblaci Najświętszej Maryi Panny z Iławy przybyli do nas, by poprzez głoszone Słowo Boże zbliżyć nas do Boga. Od długiego czasu modliliśmy się o to, więc mamy ufność, iż Pan Bóg wysłucha naszych próśb. Każdy, kto uczestniczył w rozpoczęciu Misji Świętych, był świadkiem wyjątkowych chwil. Msza Św. rozpoczęła się uroczystą procesją, podczas której nastąpiło przywitanie Ojców Misjonarzy przy głównym wejściu do kościoła. Następnie wraz z Nimi, na ramionach sołtysów, została wniesiona figura Matki Bożej Fatimskiej. Ks. proboszcz przekazał na czas Misji klucze do świątyni Ojcom Misjonarzom, by w ten sposób powiedzieć, że teraz Oni mają pełne prawo do przewodniczenia nam w drodze do nieba. W pierwszym kazaniu Ojcowie podkreślali wstawienniczą moc Matki Bożej, która potrafi wbrew trudnym sytuacjom wyprosić dary Boże dla tych, którzy Jej całkowicie zaufali. Dlatego po Komunii Świętej Ks. proboszcz Józef Wróbel dokonał uroczystego Aktu oddania się Matce Bożej Fatimskiej. Eucharystię zakończyła procesja z Figurą Matki Bożej. Śpiewaliśmy Litanię Loretańską, a dzieci przed Maryją sypały wonne kwiaty z radością wołają słowa: Matko Fatimska kochamy Ciebie! W ten sposób można powiedzieć, że nasza świątynia zamieniła się w Fatimę – chociaż w części.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w drugim dniu Misji Świętych – w niedzielę 14 maja – według wyznaczonego planu. Galeria zdjęć

projekt i realizacja: intermania.pl