Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

W 10-tą rocznicę śmierci ks. Jana Twardowskiego

z3127163Q,ks--Jan-TwardowskiSzkoła Podstawowa w Babicy nosi imię Ks. Jana Twardowskiego. W dniu 18 stycznia będzie przypadać 10 – ta rocznica jego śmierci. Z tej to okazji w niedzielę 10 stycznia 2016 roku, została odprawiona uroczysta Msza Św. w naszym kościele w intencji Patrona, zamówiona przez społeczność Szkoły w Babicy. Po Eucharystii mogliśmy wysłuchać poezji ks. Jana na temat Bożego Narodzenia przygotowaną przez uczniów i absolwentów Szkoły. Pani dyrektor Elżbieta Jończyk przypomniała wyjazd do Warszawy na 90-te urodziny księdza oraz udział delegacji szkoły w jego pogrzebie. Wyrecytowany został też ostatni wiersz księdza. Całość wzbogacona została przez śpiew kolęd i pokaz slajdów ze zdjęciami związanymi z historią szkoły i wyjazdami do Warszawy na spotkania z Patronem, a później na modlitwę przy jego grobie.

 „Jezu, ufam Tobie

Zamiast śmierci

racz z uśmiechem

przyjąć Panie

pod Twe stopy

życie moje

jak różaniec”

ks. Jan Twardowski

galeria zdjęć na stronie internetowej szkoły www.spbabica.iap.pl

projekt i realizacja: intermania.pl