Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Boże Ciało 44W czwartek 30 maja 2013 roku uczestniczyliśmy w uroczytej Mszy Św. o godz. 9.00. Przychodząc na modlitwę, nie byliśmy pewni, czy uda się wyruszyć w teren, gdyż wchodziliśmy do kościoła w strugach deszczu. Ta niesprzyjająca pogoda nie przestraszyła parafian, którzy wypełnili całą świątynię. Po Eucharystii przestało padać i z radością i wdzięcznością wobec łaskawości Pana Boga wyruszyliśmy w procesji Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej trasą po naszych miejscowościach. Jak to co roku bywa, zaangażowały się w nią wszystkie grupy parafilane: począwszy od służby liturgicznej, dzieci sypiących kwiaty, małych chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci z klas II i III w strojach komunijnych, Panie i Panów niosących feretrony z Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej i Górników wraz z pocztami sztandarowymi, Panów niosacych baldachim i światło, członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przygotowujący modlitwę przy ołtarzach i przystrajających chorągiewkami trasę, Orkiestry z Zygodowic oraz bardzo licznie modlący się wiernych. Orszak procesyjny wyruszył do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych wiosek: Babicy, Lgoty, Witanowic i Wyźrału, którzy mimo deszczowej pogody włożyli całe swoje serce w to, by ołtarze wyglądały bardzo pięknie i okazale. Całość uroczystości miała bardzo odświętny i podniosły nastrój, któremu towarzyszyła głęboka modlitwa. W przeżywanym Roku Wiary, ta procesja była szczególnym aktem publicznego wyznania naszej wiary. Niech Jezus Eucharystyczny wynagrodzi wszystkim obfitym błogosławieństwem i obfitością łask wszelkich.

 

Zobacz galerię

projekt i realizacja: intermania.pl