Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Wesoły nam dzień dziś nastał!

Z wielką radością i ogromnym przeżyciem uczestniczyliśmy w obchodach Liturgii Wielkiego Tygodnia. W słoneczną Niedzielę Palmową wzięliśmy udział w procesji wokół kościoła z kolorowymi palmami, które większość z nich dzieci wykonała na konkurs w szkole w Babicy i ZSP w Witanowicach. I tak weszliśmy w Triduum Paschalne. Od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej tłumy ludzi nawiedzały świątynię, by w ciszy swego serca przeżyć to, co najważniejsze – spotkanie z Jezusem cierpiącym, ale i Zmartwychwstałym. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie oprawy liturgicznej nabożeństw – począwszy od służby liturgicznej ołtarza, poprzez wszystkie grupy parafialne, Koła Gospodyń Wiejskich, Panów Górników, Członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Lgoty i Witanowic, Członków  Orkiestry Dętej z Zygodowic, a zwłaszcza Panu Kościelnemu, który z taką pieczołowitością przygotował Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to dzieło wielkiej modlitwy do Boga Miłosiernego. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy wszystkich potrzebnymi łaskami i hojnym błogosławieństwem. Naszych kochanych Chorych niech przytuli do swego Najświętszego Serca i wzmocni promieniami Miłosierdzia. Galeria zdjęć

projekt i realizacja: intermania.pl