Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Wspólne kolędowanie w ramach Orszaku Trzech Króli

Drodzy Parafianie!

W Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli w czwartek 6 stycznia, w naszej Parafii zostanie zorganizowany po raz pierwszy Orszak Trzech Króli jako Wspólne Kolędowanie. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym i radosnym wydarzeniu całą naszą Parafię, a szczególnie wszystkie rodziny. Dzieci prosimy o przebranie za pastuszków, aniołki i króli. Grupy Kolędowania Orszakowego wyruszą z trzech miejsc Parafii: Mieszkańcy Wyźrału i Lgoty od Zakładu ESKA w Lgocie; Mieszkańcy Babicy od cmentarza środkowego, Mieszkańcy Witanowic od Państwa Lachów. Zbiórka w tych miejscach o godz. 13.15. Najważniejszym punktem naszego świętowania będzie Msza Święta, w której uczestnicy Kolędowania Orszakowego będą uczestniczyć o godz. 14.00 w naszym kościele.

Grupy kolędnicze będą reprezentować Króli z różnych kontynentów w symbolicznych kolorystycznych strojach: grupa z Lgoty i Wyźrału w kolorze czerwonym – reprezentanci Europy, grupa z Babicy w kolorze niebieskim reprezentanci Afryki, grupa z Witanowic w kolorze zielonym – reprezentanci Azji. Uczestnicy danej grupy otrzymają pamiątkowe korony, śpiewniki, chorągiewki czy baloniki. Oczywiście jeżeli ktoś z uczestników chciałby zabrać swoją koronę, czy też pelerynkę / szal w danym kolorze to będzie to mile widziane.

Wspólne kolędowanie ma nam pokazać jak radośnie i głęboko powinniśmy przeżywać święta, w jaki sposób dzielić się tą radością i treścią Świąt z innymi i jak na co dzień zachować radość oraz dobrego ducha, którym napełniliśmy się podczas Świąt.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania tradycji bożonarodzeniowej/można zabrać podręczne instrumenty typu grzechotki, tamburyna itp./ Nad całością organizacji czuwa Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z Komitetem Organizacyjnym Kolędowania w ramach Orszaku Trzech Króli z naszej Parafii i Panami z OSP Witanowice i Lgota, którzy czuwać będą nad bezpieczeństwem przemarszu.

Od wielu lat przy okazji Orszaku Trzech Króli  organizowane są zbiórki pieniędzy na cele dobroczynne: stypendia naukowe dla dzieci i młodzieży, wakacje i zajęcia dodatkowe dla dzieci z ubogich rodzin,  czy edukację na Wschodzie.  W tym roku 2022 celem naszej zbiórki podczas Kolędowania Orszakowego są potrzeby w Afryce, a szczególnie w stolicy Kenii – Nairobi na budowę szkoły zawodowej dla młodzieży i jej wyposażenie.  Oprócz tego pragniemy wspierać remont naszego Domu Parafialnego. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tę akcję to można wrzucić dowolny datek Trzem Królom, którzy te dary złożą podczas Mszy Świętej w darze ofiarnym.

Bardzo prosimy o przestrzeganie wszelkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu podczas wspólnego świętowania.

„Dzień dziś wesoły” – bądźmy odważnymi świadkami wiary w Jezusa, który stał się człowiekiem by nas zbawić.

projekt i realizacja: intermania.pl