Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Z Uroczystości Bożego Ciała

foto 661„Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba,

pod przymiotami ukryty Chleba.

Zagrody nasze widzieć przychodzi

i jak się Jego dzieciom powodzi”…

W czwartek -czwartego czerwca 2015 r. – przeżywaliśmy  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wyruszył orszak procesyjny do czterech ołtarzy, które przygotowali kolejno Mieszkańcy: Babicy, Lgoty, Witanowic i Wyźrału. Ich zaangażowanie i troska o piękno ołtarzy były naprawdę widoczne, za co im serdecznie dziękujemy. Tradycyjnie na modlitwie zgromadziły się bardzo licznie asysty: służby liturgicznej, dzieci I – wszo Komunijnych, dziewczynek sypiących kwiaty, małych chłopców dzwoniących dzwoneczkami, Pań z Kół Gospodyń Wiejskich niosących w strojach krakowskich feretrony, Panów Górników i Panów z OSP Witanowic i Lgoty z Pocztami Sztandarowymi, Panów od światła i baldachimu oraz rzesza wiernych podążająca za Jezusem w Najświętszym Sakramencie. W jakże podniosły i uroczysty nastrój wprowadziła nas Orkiestra Dęta z Zygodowic, która wraz z naszą Wspólnotą Parafialną przeżywa najważniejsze dla nas chwile – dziękujemy Im za to. Przy każdym z ołtarzy wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii i przedstawialiśmy Jezusowi modlitwy w różnych intencjach pod przewodnictwem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Po zakończeniu procesji dotarliśmy na plac kościelny, gdzie przyjęliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i odśpiewaliśmy z głębi serca Te Deum za bogactwo łask otrzymywanych każdego dnia od Najwyższego Boga.

Zapraszamy do udziału w oktawie Bożego Ciała. Codziennie Msza Św. o godz. 18.00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem. W niedzielę 7 czerwca procesja odbędzie się po Mszy Św. o godz. 11.00

projekt i realizacja: intermania.pl