Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Z Uroczystości Trójcy Przenajświętszej

wiara - drogą na całe życie– W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, wyznając wiarę w Jedynego Boga. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

– Szczególną modlitwą otaczamy nasze Mamy w dniu Ich święta, składając równoczesnie najlepsze życzenia.

– Serdecznie zapraszamy na kończące się już Nabożeństwa Majowe do kościoła na godz. 18.00 oraz do kapliczek przydrożnych.– W środę przed Mszą Św. wieczorną mozna skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Św. Przeżywamy w tym dniu wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

– W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po mszy o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy tradycyną trasą. Dlatego prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy, a POAK o wystrojenie trasy i przygotowanie modlitwy przy ołtarzach. Msza Św. o godz. 11.00  z pewnością się opóźni. Wszystkich przychodzących na tę Mszę Św. prosimy o włączenie się w procesję eucharystyczną.  Zachęcamy do licznegp udziału w procesji Bożego Ciała, aby dać wyraz naszej wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa pod postacią kruszyny chleba. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, chłopców do dzwonienia dzwonkami,  dzieci w strojach komunijnych, młodzież i Panie z KGW w strojach regionalnych, strażaków i górników do niesienia feretronów, Orkiestrę z Zygodowic,  a szczególnie wszystkich wiernych, którzy uczestnicząc w tej procesji dają wyraz swojej wiary. Za pobożne uczestnictwo w procesji możemy zyskać odpust zupełny.

– Zapraszamy do licznego udziału w oktawie Bożego Ciała. Msze Św. w tygodniu o godz. 18.00, a po nich procesja. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 11.00.

– W piątek święto Nawiedzenia NMP.

– W sobotę wspomnienie św. Justyna męczennika. Rozpoczynają się Nabożeństwa Czerwcowe. Również odbędzie się procesja Fatimska. Z okazji Dnia Dziecka otoczmy modliwą wszystkie dzieci, wypraszając dla nich obfite łaski i Boże błogosławieństwo.

– W miniony czwartek udało się dokonać szczególnych prac przy kościele. Za pomocą specjalnego wysięgnika udało się pomalować szczyty kościoła. W najbliższy wtorek zamierzamy zawiesić zegar na „czole” świątyni.

– Zapraszamy do obejrzenia wystawy rękodzieła ludowego w otwartej Izbie Regionalnej przy naszym kościele. Dzisiaj zapraszamy do godz. 17.00, a w tygodniu po wieczornych Mszach Świętych.

projekt i realizacja: intermania.pl