Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Zapraszamy na wystawę rękodzieła ludowego

baner2013W niedzielę 26 maja 2013 roku w naszej kaplicy św. Józefa otwarta zostanie wystawa prac rękodzieła ludowego mieszkańców parafii Witanowice.   W tych dniach organizowane są II Targi  Turystyczne w Dolinie Karpia i wystawa  ta jest jednym z miejsc dostępnych dla wszystkich zainteresowanych twórczością i historią naszej okolicy. Drugim miejscem wystawienia prac naszych twórców będzie jeden z domków na rynku w Zatorze, gdzie odbywać się będzie główna część targów.W naszej Izbie Regionalnej będzie można zobaczyć min. prace wykonane z koronek, gliny, filcu, płótna, wikliny, drewna, siana, gipiury, prace malarskie, rzeźbiarskie, graficzne, korale i wisiorki, a także utwory literackie  i stroje regionalne wykonane przez naszych mieszkańców.

Oprócz twórczości artystycznej chcemy przedstawić historię i plany związane z powrotem do parafii cudownie ocalałej ze starego kościółka ponad 500 –letniej rzeźby św. Anny Samotrzeciei.

Wystawę będzie można oglądać w niedzielę 26 maja  2013 roku od  godz. 8.00 do godz. 17.00. W tygodniu po wieczornych Mszach Świętych.

Więcej informacji na stronie internetowej www.dolinakarpia.org

Organizatorzy serdecznie zapraszają

projekt i realizacja: intermania.pl