Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Zwiedzając Izbę Regionalną

zwiedzający wystawę60W niedzielę 26 maja 2013 roku przy naszym kościele można było zwiedzić wystawę rękodzieła ludowego mieszkańców i przyjaciół naszej parafii. Zainteresowanie wystawą prac przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zwiedzający z podziwem spoglądali na prace z koronczarstwa, ceramiki, grafiki, haftu krzyżykowego, malarstwa, rzeźby, wikliniarstwa, prace przestrzenne, a także wczytywali się w piękną poezję i zachwycali wykonanymi strojami regionalnymi. Podczas wystawy zorganizowane było szczególne miejsce historyczne podkreślające pochodzenie parafii z XIII wieku. Można było zobaczyć na zdjęciu ponad 500 -letnią rzeźbę Św. Anny Samotrzeciej, która obecnie poddana jest pracom konserwatorskim w Krakowie. Wielu z nas po raz pierwszy zobaczyło piękny  kościółek drewniany/również na wielkoformatowym zdjęciu/, który doszczętnie spłonął podczas pożaru w 1963 roku. Szczególnym miejscem było wspomnienie o twórczości naszych już nieżyjących parafianach: Matyldzie Boroń i Andrzeju Busiu. Całość wystawy wprowadzała nas w zadumę i podziw wielkich talentów, które drzemią wśród nas. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż przedstawione na wystawie dzieła, to tylko niektóre z jeszcze „nie odkrytych” talentów parafian. Z tego powodu serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy przy tworzeniu następnych wystaw. Dziękujemy tym, którzy tu w parafii, ale i w Zatorze przygotowali i wyeksponowali swoje prace. Mamy nadzieję, że wielu z nas podziwiając wystawę „zaraziło się ” w twórczości ludowej. Tych, którzy chcieliby jeszcze zobaczyć tę wystawę zapraszamy po wieczornych Mszach Świętych do 16 czerwca.

Organizatorzy wystawy

zobacz galerię

 

projekt i realizacja: intermania.pl