Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Galeria zdjęć

Koncert Kolęd

Parafialny Koncert Kolęd w wykonaniu Hanki Rybki z kapelą góralską w niedzielę 10 stycznia 2022 roku.


Ilość zdjęć: 23

Orszakowe Kolędowanie

W dniu 6 stycznia 2022 roku w naszej Parafii uczestniczyliśmy w Kolędowaniu w ramach Orszaku Trzech Króli. Choć pogoda nam mało sprzyjała, to jednak z gorącymi sercami uczestniczyliśmy w radości Epifanii, o czym mogą zaświadczyć zdjęcia z tej niezwyle doniosłej modlitwy. 


Ilość zdjęć: 66

Wielki Tydzień 2018

Zdjęcia z Liturgii Wielkiego Tygodnia 2018 roku.


Ilość zdjęć: 82

Droga Krzyżowa 16 III 2018

Droga Krzyżowa odprawiana w Wielkim Poście w piątek 16 marca 2018 r. ulicami wiosek: Witanowice, Wyźrał, Lgota w intencji Rodzin.


Ilość zdjęć: 42

Różaniec do Granic

Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją ku czci MB Różańcowej odprawione w sobotę 7 października 2017 roku.


Ilość zdjęć: 26

Niedzielna Msza Św. o godz. 16.00

Ostatnia Msza Święta Misyjna została oprawiona przez Ojców Misjonarzy w niedzielę 21 maja 2017 r. o godz. 16.00. Tu nastąpiło podsumowanie oraz wyrażenie podziękowań Ojcom Misjonarzom, którego dokonał ks. proboszcz i przedstawiciele młodzieży. Otrzymaliśmy również zapewnienie, że jeden z nich odpowiadając na zaproszenie ks. proboszcza, przyjedzie do nas na odpust ku czci św. Mikołaja.


Ilość zdjęć: 56

Uroczyste zakończenie Misji Świętej pod Krzyżem Misyjnym

Punktem kulminacyjnym Misji Świętej była modlitwa w godzinie miłosierdzia. Najpierw nasi kapłani i ojcowie Misjonarze uroczyście podpisali na ołtarzu Akt zakończenia Misji Parafialnych trwających w dniach od 13 do 21 maja 2017 roku. Następnie przeszliśmy w procesji pod Krzyż Misyjny. Każdy z nas przyniósł krzyż, aby w jego obecności wyznać wiarę i dokonać jego poświęcenia, by modląc się w naszych domach przed jego wizerunkiem mogliśmy wypraszać zdroje łask. Ojcowie Misjonarze udzielili nam odpustu zupełnego przypisanego dla tych, którzy uczestniczyli w co najmniej trzech dniach misyjnych. Tutaj trzeba podkreślić, iż w godzinie południowej na dzwonnicy został zawieszony Krzyż, który nieśliśmy podczas Drogi Krzyżowej i Drogi Światła. Będzie on dla nas kolejnym wielkim znakiem przypominającym o wielkich wydarzeniach, w których uczestniczyliśmy w roku 700 lecia istnienia naszej Parafii. I wreszcie nastąpił moment przekazania ks. proboszczowi stuły, które on uroczyście założył na ramiona w dniu rozpoczęcia Misji Ojcom Misjonarzom. I gorące słowa wdzięczności za głoszone nauki, zapewnienie o modlitwie, by trud misyjny, który podejmują ojcowie przynosił błogosławione owoce nawrócenia w naszej parafii i tam, gdzie Ojców posyła Bóg. Szczególnym momentem kończącym tę uroczystość była adoracja Krzyża Misyjnego przez pocałunek.


Ilość zdjęć: 90

Przedpołudniowa niedzielna Msza Św.

Msza Św. odprawiana o godz. 11.00 w niedzielę 21 maja 2017 r.


Ilość zdjęć: 19

Misyjna Droga Światła ulicami Lgoty

Wyjątkowa modlitwa zwana Drogą Światła. Uczestniczyliśmy w niej niosą Krzyż ulicami Lgoty. Skupienie, modlitwa, zaduma w promieniach Krzyża i zapalonej świecy.


Ilość zdjęć: 60

Msza Św. z nauką o różańcu i różach różańcowych

W sobotę 20 maja 2017 r. podczas wieczornej Eucharystii ojcowie Misjonarze podkreślili w naukach moc różańca świętego i modlitwy różańcowej. Dziękowali za to, że tylu ludzi z naszej Wspólnoty jest członkiem Żywego Różańca i dorośli i dzieci. Jednak zachęcali, aby zgodnie z prośbą MB Fatimskiej powstawały nowe Róże Różańcowe. Może to być jeden z duchowych darów wdzięczności Maryi, gdy w niedzielę 28 maja 2017 roku ks. bp. Jan Zając w naszym imieniu wręczy i poświęci MB Nieustającej Pomocy złotą różę jako wotum wdzięczności za łaski, które wyprasza dla każdej i każdego z nas.


Ilość zdjęć: 20
projekt i realizacja: intermania.pl