Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

100. lecie urodzin Św. Jana Pawła II

PLAN OBCHODÓW JUBILEUSZU

100. ROCZNICY URODZIN

ŚW. JANA PAWŁA II WIELKIEGO

Nasza Parafia św. Mikołaja, dla uczenia tego wielkiego jubileuszu zaprasza w poniedziałek 18 maja na uroczystą Mszę Św. o godz. 18.00. Przed nią o godz. 17.30 odbędzie się modlitewne czuwanie „W hołdzie Ojcu Świętemu”  – zapraszamy. Od tego dnia w kościele może być maksymalnie 100 osób.

Ta Eucharystia jest również połączona z dziękczynieniem Panu Bogu za 45 – lecie święceń kapłańskich Ks. Proboszcza Józefa Wróbla, który w tym dniu otrzymał ten sakrament z rąk Ks. Kard. Karola Wojtyły. Już dzisiaj składamy Mu najlepsze życzenia z tej okazji.

Również z radością informujemy, że tej okazji został wydany okolicznościowy folder „Szczególne więzi  Parafii Św. Mikołaja w Witanowicach ze Św. Janem Pawłem II Wielkim”, który można odebrać w świątyni.

Archidiecezja Krakowska świadoma spuścizny nauczania i świętości życia św. Jana Pawła II Wielkiego oraz odpowiedzialności za nią przygotowała bogaty plan tych obchodów. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną w całym świecie wiele wydarzeń oraz inicjatyw zostało odsuniętych w czasie. Chcąc jednak godnie uczcić tę rocznicę, Archidiecezja Krakowska wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II oraz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w następujących wydarzeniach:

Sobota – 16 maja 2020 r.

Międzynarodowa modlitwa różańcowa w łączności Sanktuarium św. Gabriela w Isola del Gran Sasso z Bergamo (Włochy), Nowym Jorkiem (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Krakowem. Z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie.

Niedziela – 17 maja 2020 r.

Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Koncert „Urodziłem się w Wadowicach – Karol Wojtyła”.

Orędzie kard. Stanisława Dziwisza.

Film Pauliny Guzik „Lubię patrzeć jak wschodzi słońce”.

Poniedziałek – 18 maja 2020 r.

Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka przy grobie św. Jana Pawła II.

Pokaz laserowy

Litania do św. Jana Pawła II.

Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Koncert „Santo Subito – prorok naszych czasów”.

Okolicznościowe przemówienie papieża Franciszka.

Wywiad z kard. Stanisławem Dziwiszem w ramach serii #PoznajGo.

Archidiecezja Krakowska wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego zaprasza na swoje strony internetowe oraz media społecznościowe, gdzie będą prezentowane serie związane z nauczaniem św. Jana Pawła II Wielkiego.

PLIK DO POBRANIA

projekt i realizacja: intermania.pl