Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Eucharystia dziękczynna za zbiory

fot 135W niedzielę 25 sierpnia 2013 roku podczas Mszy Św. o godz. 9.00 uczestniczyliśmy w parafialnych Dożynkach. Dziękczynną Eucharystię odprawił Ks. Kan. Józef Wróbel. W imieniu całej parafii wieniec dożynkowy i oprawę liturgii przygotowali mieszkańcy wioski Witanowice na czele z sołtysem wsi panem Janem Kwarciakiem. Szczególnym zaangażowaniem wykazały się Panie z KGW Witanowice, które tak się starały, aby całość uroczystości wypadła na jakże bardzo podniosłym i wysokim poziomie. Ks. Proboszcz w kazaniu podziękował wszystkim rolnikom za trud niewymiernej pracy i troski o ten codzienny chleb. Wyraził radość z tego, że wszystkie wioski wzajemnie się solidaryzują i biorą udział w tych corocznych wspólnych uroczystoćiach parafialnych. Po Eucharystii orszak dożynkowy przy radosnym śpiewie Pań z KGW udał się do remizy OSP w Witanowicach, gdzie odbyła się wspaniała agapa. Zobacz galerię 

projekt i realizacja: intermania.pl